Denní menu, 7.4.2022: Plíšková na čtvrtfinále nedosáhla. Kopřiva na favorita nestačil

Karolína Plíšková podlehla v osmifinále akce WTA v Charlestonu 3:6 a 1:6 Jekatěrině Alexandrovové, jež startuje pod neutrální vlajkou. Na stejném turnaji se představila ve čtyřhře Květa Peschkeová, po boku Slovenky Terezy Mihalíkové ale vítězství nevybojovala. Vít Kopřiva neuspěl v osmifinále antukového klání v Marrákeši, kde prohrál s nizozemským favoritem Boticem van de Zandschulpem. Další Češi a Češky hráli tradičně na challengerech a akcích ITF.

Plíšková poprvé prohrála s Alexandrovovou
Karolína Plíšková (7.) na zelené antuce v Charlestonu druhou letošní výhru nepřidala. Češka podlehla v osmifinále za pouhých 62 minut 3:6 a 1:6 strojově hrající Jekatěrině Alexandrovové (54.) z Ruska, se kterou prohrála ve čtvrtém vzájemném utkání vůbec poprvé.

Zápas byl vyrovnaný jen v první polovině úvodního setu. Plíšková vedla 3:2, soupeřka ale otočila skóre čtyřmi gemy v řadě, během nichž zaznamenala rovněž sérii čtrnácti vyhraných výměn za sebou. Druhé dějství bylo ještě jednoznačnější. Alexandrovová sázela na centrálním kurtu jeden vítězný úder za druhým. Po prvním servisu ztratila za celé utkání jen tři míče. Plíšková se nedostala ani k jednomu brejkbolu, a nejstarší ženský turnaj hraný na americkém území tak pro ni skončil. Alexandrovová si o semifinále zahraje buď s Polkou Linetteovou, nebo Estonkou Kanepiovou.

Kopřiva na turnajovou šestku nestačil
Vít Kopřiva (165.) končí na turnaji ATP v Marrákéši v osmifinále. Úspěšný český kvalifikant si neporadil s nizozemským favoritem Boticem van de Zandschulpem (43.), jemuž podlehl ve dvou setech 2:6, 4:6. Ve druhém setu přitom dokázal Kopřiva stáhnou ztrátu dvou brejků a srovnat na 4:4, koncovka mu však nevyšla a rozhodující dějství si nevynutil.

Peschkeová a Mihalíková opět dohrály v prvním kole
Květa Peschkeová a Tereza Mihalíková si nepřipsaly výhru ani ve čtvrtém společném utkání. Česko-slovenská dvojice podlehla v odloženém prvním kole antukového turnaje v Charlestonu kazašsko-běloruské dvojici Anna Danilinová, Aljaksandra Sasnovičová dvakrát 3:6. Peschkeová s Mihalíkovou ztratily v utkání hned pětkrát servis, samy uspěly na returnu „pouze“ dvakrát.

Forejtek se dostal do čtvrtfinále
Podruhé v této sezoně se Jonáš Forejtek (307.) probojoval do čtvrtfinále na okruhu ATP Challenger Tour. Český tenista zvládl ve španělské Murcii souboj se Slovákem Lukášem Kleinem (294.), kterého porazil ve dvou setech 6:3, 7:5.

Credit One Charleston Open (ženy, USA, 888 636 USD, zelená antuka)
Jekatěrina Alexandrovová (54.) – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (7.) 6:3, 6:1

Guarachiová (CHI), Pegulaová (USA) – HRADECKÁ, Mirzaová (IND) odloženo na 8. 4.

Mihalíková (SVK), PESCHKEOVÁ – Danilinová (KAZ), Sasnovičová 3:6, 3:6

Grand Prix Hassan II, Marrákeš (muži, MAR, 597 900 EUR, antuka)
VÍT KOPŘIVA (165.) – Botic van de Zandschulp (NED, 43.) 2:6, 4:6

Costa Cálida Región de Murcia (muži, ESP, 45 730 EUR, antuka)
Lukáš Klein (SVK, 294.) – JONÁŠ FOREJTEK (307.) 3:6, 5:7

Oeiras Challenger 2 (muži, POR, 45 730 EUR, antuka)
KOLÁŘ, PAVLÁSEK – Lamasine, Olivetti (oba FRA) 7:6(4), 6:4

Oeiras Ladies Open 1 (ženy, POR, 80 000 USD, antuka)
Piterová (POL), Zimmermannová (BEL) – Mikulskyteová (LTU), SISKOVÁ 5:7, 6:1, 10:4

ITF World Tennis Tour Autolica Mercedes Ciutat Benz de Reus (muži, ESP, 25 000 USD, antuka)
Heller (GER), Vervoort (NED) – Duncan (GBR), KELLOVSKÝ 3:6, 6:3, 10:5

ITF Women's Asia/Oceania #1, Chiang Rai (ženy, THA, 25 000 USD, tvrdý povrch)
BARBORA PALICOVÁ (495.) – Jie-Sin Ma (545.) 6:7(5), 1:6

Tuks International, Pretoria (ženy, RSA, 25 000 USD, tvrdý povrch)
Tímea Babosová (HUN, 262.) – LAETITIA PULCHARTOVÁ (739.) 6:3, 6:0
SÁRA BEJLEK (331.) – Isabella Krugerová (RSA, 675.) 4:6, 2:6