Denní menu, 30.3.2022: Kvitová nestačila na rozjetou Šwiatekovou, Veselý přehrál Gombose

Petra Kvitová dohrála na turnaji v americkém Miami ve čtvrtfinále, kde podlehla suverénní Polce Ize Šwiatekové ve dvou setech. Jiří Veselý postoupil na velkém antukovém challengeru v Marbelle do čtvrtfinále, když porazil Slováka Norberta Gombose 2:0 na sety. Na šedesátitisícových podnicích ITF hrály ve středu mladé Češky Linda Nosková a Sára Bejlek. Zatímco Nosková uspěla v osmifinále ve Francii, Bejlek končí v Jižní Africe hned v prvním kole.

Kvitová dohrála v Miami ve čtvrtfinále
Petře Kvitové (32.) nevyšel útok na vylepšení maxima na prestižním turnaji Miami Open. Dvaatřicetiletá Češka prohrála ve čtvrtfinále akce kategorie WTA 1000 s rozjetou Polkou Igou Šwiatekovou (2.) po hodině a 17 minutách dvakrát 3:6.

Dvacetiletá Šwiateková v utkání zářila na servisu, když Kvitové nenabídla ani jeden brejkbol. Sama na returnu využila hned tři ze sedmi příležitostí. Rodačka z Varšavy, která se v pondělí stane novou světovou jedničkou, tak zvítězila už po patnácté v řadě a vylepšila svou letošní bilanci na 24 výher a tři porážky. Její soupeřkou v semifinále Miami Open bude Američanka Jessica Pegulaová (21.).

Kvitová vyrovnala postupem do čtvrtfinále své turnajové maximum z let 2014 a 2019, v novém vydání světového pořadí by si měla polepšit na 29. příčku.

Veselý zvládl duel s Gombosem
Jiří Veselý (77.) na challengeru v Marbelle zvládl i osmifinálové utkání a postoupil mezi nejlepší osmičku. Ve středečním utkání s Norbertem Gombosem (112.) sice ve druhém setu prohrával 1:3, ale ztrátu brejku se mu povedlo v pátém gemu dohnat, soupeře už k žádnému brejkbolu nepustit a dotáhnout dějství až do tiebreaku. V něm proměnil za stavu 6:5 hned první mečbol a zvítězil 6:4, 7:6(5).

Miami Open presented by Itaú (ženy, USA, 8 369 455 USD, tvrdý povrch)