Denní menu, 19.3.2022: Svrčina vybojoval postup do finále dvouhry a slaví deblový titul

- Redakce

Další náročný a úspěšný den čekal v chorvatské Rovinji na Dalibora Svrčinu. Na tamní pětadvacítce český tenista dopoledne vybojoval postup do finále dvouhry, když porazil Turka Ergiho Kirkina. Odpoledne pak vybojoval titul ve čtyřhře. Titul z deblu rovněž vybojovali v Trimbachu Petr Nouza s Andrewem Paulsonem.

Češi v akci

Svrčina slaví zisk deblového titulu
Dalibor Svrčina na turnaji v chorvatské Rovinji září. Po postupu do finále dvouhry si v sobotu zahrál ještě finálový duel v deblu a slaví zisk turnajové trofeje. spolu s Rakušanem Davidem Pichlerem potvrdili role nasazených trojek a zvítězili nad italsko-bulharským párem Giovannim Foniem a Alexandarem Lazarovem 4:6, 6:2, 10:7. V této sezoně získal Svrčina již druhý deblový titul.

Více se utkání věnujeme zde.

Nouza s Paulsonem vyhráli čtyřhru v Trimbachu
Úspěch slaví ve švýcarském Trimbachu Petr Nouza s Andrewem Paulsonem. Češi dokázali na tamní pětadvacítce dokráčet až k zisku turnajové trofeje, když ve finále porazili nasazené dvojky Daniela Masura a Yannika Steineggera dvakrát 6:4.

Více se utkání věnujeme zde.

Svrčina zvládl semifinále, v Rovinji si zahraje o titul
Dalibor Svrčina (291.) na turnaji v chorvatské Rovinji vybojoval postup do finále. Na tamní pětadvacítce dokázal v sobotním semifinále zdolat turnajovou sedmičku Ergiho Kirkina (362.) z Turecka ve třech setech 6:2, 1:6, 6:2. Svrčina se probojoval do svého druhého singlového finále v řadě.

ITF World Tennis Tour

Istarska Riviera, Rovinj (muži, CRO, 25 000 USD, antuka)
Semifinále dvouhry
DALIBOR SVRČINA (291.) – Ergi Kirkin (TUR, 362.) 6:2, 1:6, 6:2

Finále čtyřhry
Pichler (AUT), SVRČINA – Fonio (ITA), Lazarov (BUL) 4:6, 6:2, 10:7

Swiss Tennis International Tour by Rado, Trimbach (muži, SUI, 25 000 USD, koberec – hala)
Finále čtyřhry
NOUZA, PAULSON – Masur (GER), Steinegger (SUI) 6:4, 6:4