Denní menu, 14.2.2022: Krejčíková začala v Dubaji vítězně, Kvitová nadělila kanára

Barbora Krejčíková zahájila v Dubaji cestu za obhajobou loňského finále výhrou 6:4 a 7:6(0) nad bývalou světovou čtyřkou Caroline Garcíaovou z Francie. Petra Kvitová se na kurtu na témže turnaji zdržela ještě kratší dobu, za pouhých 70 minut porazila 6:2, 6:0 Italku Camilu Giorgiovou. Do hlavní soutěže postoupily na stejné akci Markéta Vondroušová a Kateřina Siniaková. Finále kvalifikace zvládl v Marseille rovněž Tomáš Macháč.

Kvitová v Dubaji prosvištěla do druhého kola
Petra Kvitová (25.) napodobila své krajanky Barboru Krejčíkovou, Markétu Vondroušovou a Kateřinu Siniakovou a rovněž dnes zvládla svůj zápas na turnaji v Dubaji. V prvním kole se zkušená Češka zdržela na kurtu pouze 70 minut, Italku Camilu Giorgiovou (29.) porazila hladce 6:2, 6:0, a srovnala tak vzájemnou bilanci na 2:2. Kvitová vládla zápasu ve všech směrech. Zahrála jedenáct vítězných úderů, po svém prvním servisu prohrála jen deset fiftýnů a odvrátila všechny čtyři brejkboly. Soupeřka navíc pomohla hned 27 nevynucenými chybami a osmi dvojchybami. Ve druhém kole se Kvitová utká s vítězkou souboje mezi turnajovou jedničkou Arynou Sabalenkovou (2.) a Martou Kosťukovou (49.).

„Jsem moc šťastná, jak jsem dnes hrála. S Camilou jsme se naposledy utkaly na turnaji v Montrealu, který nakonec vyhrála, tam hrála tenis jako z jiné galaxie. Takže jsem znovu očekávala těžký zápas, na rychlém povrchu je to s ní vždy těžké. Proto jsem se snažila hrát hodně agresivně a jsem ráda, že to vyšlo,“ řekla v pozápasovém rozhovoru přímo na kurtu Kvitová, které vstup do letošní sezóny příliš nevyšel. Dnes se jednalo teprve o její třetí vítězství ze sedmi utkání. „Je hezké se vrátit zpátky někam, kde jsem v minulosti hrála dobře,“ dodala ještě bývalá šampionka z Dubaje z roku 2013 a finalistka z roku 2019.

Veselý s Molčanem zatápěli favoritům, nakonec však padli
Jiří Veselý se svým slovenským spoluhráčem Alexem Molčanem v 1. kole deblového turnaje v katarském Dauhá sehráli vyrovnaný duel s favorizovanou dvojicí Rohan Bopanna, Denis Shapovalov, nakonec ale po hodině a půl po setech 5:7, 6:4 a 6:10 padli. Česko-slovenské duo mělo dobrý nástup do supertiebreaku, ve kterém se dostalo do vedení 4:0, ale následných šest výměn šlo na konto soupeřů, kteří si poté už svůj náskok udrželi a využili hned první mečbol. Veselého (121.) čeká v Dauhá ještě dvouhra, zítra nastoupí v 1. kole proti Francouzi Arthuru Rinderknechovi (61.).

Krejčíková s Garcíaovou nezaváhala
Barbora Krejčíková (3.) zahájila pouť turnajem v Dubaji výhrou 6:4 a 7:6(0) nad francouzskou držitelkou divoké karty Caroline Garcíaovou (70.). Snad jedinou slabší chvilku si nasazená dvojka a loňská finalistka vybrala za stavu 5:4 ve druhém setu, kdy ztratila podání čistou hrou. Dějství následně dospělo do zkrácené hry, v němž už Krejčíková nepovolila bývalé světové čtyřce ani bod. Ve druhém kole ji čeká buď Rumunka Irina Beguová (54.), nebo ukrajinská kvalifikantka Dajana Jastremská (146.).

Vondroušová se kvalifikovala v Dubaji
Markéta Vondroušová (38.) vyhrála na podniku WTA 500 v Dubaji i třetí kvalifikační duel a zahraje si třetím rokem po sobě hlavní soutěž. Dvaadvacetiletá Češka přehrála v pondělí po velké bitvě 6:2, 4:6 a 6:4 Julii Putincevovou (42.) z Kazachstánu, proti které musela v rozhodujícím setu otáčet stav z 0:2.

Hlavní soutěž si v Dubaji zahraje také Siniaková
Po Markétě Vondroušové se na podniku WTA 500 v Dubaji kvalifikovala do hlavní soutěž rovněž Kateřina Siniaková (45.). V rozhodujícím klání vyzrála pětadvacetiletá Češka na nejvýše nasazenou Jil Belen Teichmannovou (35.) ze Švýcarska, kterou porazila za hodinu a 26 minut po setech 6:3 a 6:4.

Macháč zvládl kvalifikaci v Marseille
Nejvýše nasazený muž kvalifikace halového podniku ATP 250 v Marseille si zahraje hlavní soutěž. Tomáš Macháč (115.) přehrál v pondělním finále 7:5 a 6:3 Andreu Arnaboldiho (252.) z Itálie. Český favorit připravil soupeře hned čtyřikrát o servis, zatímco sám při vlastním podání zaváhal jen jednou.

Dubai Duty Free Tennis Championships (ženy, SAE, 703 580 USD, tvrdý povrch)
Caroline Garcíaová (FRA, 70.) – BARBORA KREJČÍKOVÁ (3.) 4:6, 6:7(0)
PETRA KVITOVÁ (25.) – Camila Giorgiová (ITA, 29.) 6:2, 6:0

MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (38.) – Julia Putincevová (KAZ, 42.) 6:2, 4:6, 6:4
Jil Belen Teichmannová (SUI, 35.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (45.) 3:6, 4:6

Qatar ExxonMobil Open, Dauhá (muži, QAT, 1 071 030 USD, tvrdý povrch)
Molčan (SVK), VESELÝ – Bopanna (IND), Shapovalov (IND) 5:7, 6:4, 6:10