ITF

Fantazie! Čtrnáctiletá Brenda Fruhvirtová dobyla turnaj v Argentině

Skvělého úspěchu se dočkala Brenda Fruhvirtová (1079.). Teprve čtrnáctiletá česká tenistka teprve při své třetí účasti na mezinárodním poli mezi dospělými vyhrála turnaj ITF v argentinském Tucumánu, kde ve finále porazila pátou nasazenou Carolinu Meligeni Alvesovou (240.) dvakrát 6:3. Fruhvirtová přitom teprve až za dva měsíce oslaví patnácté narozeniny.

Česká tenisová naděje svůj první turnaj mezi dospělými odehrála před měsícem a půl, kdy se zúčastnila podniku kategorie „WTA 125“ v Soulu. V prvním kole přišla o jediný gem, ve druhém prohrála po výsledku 4:6, 2:6 s Juki Naitovou (228.).

Letošní pouť odstartovala v tuniském Monastiru, kde zvládla tříkolovou kvalifikaci. Hlavní soutěž však pro ni znamenala konečnou, skončila na raketě bývalé 144. hráčky světa Niginy Abduraimové (318.).

Napotřetí z toho byl úspěšnější turnaj. S nejlepším možným koncem.

První dva zápasy zvládla Brenda Fruhvirtová bez větších problémů. Mirianu Tonaovou (876.) nejprve přehrála 6:2, 7:5, Luciu Peyreovou (1244.) smetla 6:1, 6:3.

První větší překážka přišla ve čtvrtfinále, kdy čelila o pět let starší Rusce Elině Avanesjanové (186.). Po dvou a čtvrt hodině hry zvládla zápas otočit a zvítězit 4:6, 6:4, 6:2. Před branami finále se nezalekla ani nejvýše nasazené domácí tenistky Pauly Ormaecheaové (176.), kterou po čase 2 hodiny 40 minut porazila 6:1, 4:6, 6:4.

Finálový duel z těchto tří zápasů trval suverénně nejkratší dobu, pouhých 75 minut hry. Fruhvirtová sice v pátém gemu přišla o servis, okamžitě ale získala rebrejk. V závěru sady na returnu udeřila podruhé.

Ve druhém setu sice přišla o rychlé vedení 2:0, za stavu 2:2 ale počtvrté v utkání uspěla při podání soupeřky. O tento náskok už nepřišla, po skalpu páté nasazené Caroliny Meligeni Alvesové (240.) se posune do sedmé stovky žebříčku WTA.

W25 Tucumán (ženy, ARG, 25 000 USD, antuka)
BRENDA FRUHVIRTOVÁ (1079.) – Carolina Meligeni Alvesová (BRA, 240.) 6:3, 6:3