Denní menu, 3.2.2022: Veselý v Puné vykročil za obhajobou, Kopřiva nestačil na favorita

Jiří Veselý absolvoval ve čtvrtek dvojboj na turnaji ATP v Puné. Obhájce trofeje z roku 2020 v osmifinále dvouhry skolil ve dvou setech Španěla Bernabeho Zapatu Mirallese. Posléze se český tenista představil ještě v deblovém čtvrtfinále po boku Rakušana Alexandera Erlera, jenže česko-rakouský pár nestačil na domácí dvojici Rohan Bopanna, Ramkumar Ramanathan. Kvalifikant Vít Kopřiva podlehl v Puné favorizovanému Finovi Emilu Ruusuvuorimu. Roman Jebavý skončil ve čtvrtfinále čtyřhry na podniku ATP v Montpellieru, kde spojil síly se Slovákem Alexem Molčanem. Další Češi a Češky zápolí na akcích ITF.

Veselý v Puné zvládl osmifinále
Jiří Veselý (80.) úspěšně vykročil za obhajobou titulu na akci ATP v indickém Puné. Čtvrtý nasazený účastník turnaje, jenž měl v prvním kole volný los, porazil v osmifinále Španěla Bernabeho Zapatu Mirallese (126.) po hodině a půl hry 6:3 a 6:4.

Veselý v prvním setu uspěl na returnu v páté a deváté hře, sám nenabídl ani jeden brejkbol. Ve druhém dějství si vypracoval vedení 5:2. Ačkoliv utkání za stavu 5:3 nedopodával a poprvé přišel o servis, následně na returnu zápas uzavřel.

Osmadvacetiletý Čech si k postupu do čtvrtfinále pomohl hned 13 esy. Jeho dalším soupeřem bude nasazená šestka Fin Emil Ruusuvuori (87.), tedy osmifinálový přemožitel jiného Čecha Víta Kopřivy (193.).

Kopřiva nestačil na Ruusuvuoriho
Vít Kopřiva (193.) dohrál v indickém Puné při svém druhém kariérním startu v hlavní soutěži podniku ATP v osmifinále. V tom čtyřiadvacetiletý Čech po třech předešlých výhrách nestačil na favorizovaného Emila Ruusuvuoriho (87.) z Finska, kterému podlehl za hodinu a 18 minut dvakrát 3:6.

Rodák z Bílovce vstoupil do utkání čtyřmi prohranými gemy v řadě, přesto vzápětí oba brejky zlikvidoval a dotáhl se na rozdíl jediné hry. V klíčový moment ale Kopřiva znovu ztratil servis. Hned třikrát v utkání podání odevzdal dvojchybou, což se mu posléze stalo osudným i v pátém gemu druhého dějství. Následně už Kopřiva neuhrál na příjmu ani bod.

Jebavý dohrál v deblovém čtvrtfinále
Roman Jebavý a Alex Molčan skončili při své společné premiéře ve čtvrtfinále. Česko-slovenská dvojice dnes podlehla na halovém podniku ATP v Montpellieru britsko-americkému duu Jonny O'Mara, Hunter Reese 1:6, 6:4 a 5:10.

Veselý po boji končí ve čtyřhře
Český tenista Jiří Veselý po boku Rakušana Erlera nestačil v indickém Puné na domácí pár Bopanna, Ramanathan. Česko-rakouská dvojice ve čtvrtfinále turnaje kategorie ATP Tour 250 podlehla soupeřům za hodinu a pětadvacet minut po vyrovnaných setech 6:7(3), 6:7(4).

Tata Open Maharashtra, Puné (muži, IND, 493 875 USD, tvrdý povrch)
Bernabe Zapata Miralles (ESP, 126.) – JIŘÍ VESELÝ (80.) 3:6, 4:6
Emil Ruusuvuori (FIN, 87.) – VÍT KOPŘIVA (193.) 6:3, 6:3

Erler (AUT), VESELÝ – Bopanna, Ramanathan (oba IND) 6:7(3), 6:7(4)

Open Sud de France, Montpellier (muži, FRA, 490 990 EUR, tvrdý povrch – hala)
JEBAVÝ, Molčan (SVK) – O'Mara (GBR), Reese (USA) 1:6, 6:4, 5:10

Egypt Men´s Future, Šarm aš-Šajch (muži, EGY, 25 000 USD, tvrdý povrch)
Yu Hsiou Hsu (TPE, 365.) – MAREK GENGEL (434.) 4:6, 1:6
LUKÁŠ ROSOL (269.) – Mohamed Maamoon (EGY, 607.) 7:6(1), 7:5

GENGEL, ROSOL – Elsayed, Maamoon (oba EGY) 6:3, 7:6(3)

Rafa Nadal Academy World Tennis Tour by Movistar by LG, Manacor (ženy, ESP, 25 000 USD, tvrdý povrch)
Mihalíková (SVK), NOSKOVÁ – Park (KOR), Satóová (JPN) 6:3, 6:2

W25 Tucumán (ženy, ARG, 25 000 USD, antuka)
BRENDA FRUHVIRTOVÁ (1079.) – Lucia Peyreová (ARG, 1244.) 6:1, 6:3

B. FRUHVIRTOVÁ, Seguelová (CHI) – Papadakisová (GER), Sanchezová Palauová (MEX) 6:0, 6:0

World Tennis Tour Cancun 2022 (ženy, MEX, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Hinojosaová Gomezová, Rodriguezová (obě MEX) – K. Kužmová (SVK), VLČKOVÁ bez boje

III ITF Men´s Villena (muži, ESP, 15 000 USD, tvrdý povrch)
PAVEL NEJEDLÝ (574.) – Johannes Ingildsen (DEN, 831.) 4:6, 6:4, 6:7(6)