24. 1. 2022
Zajímavosti Grandslam

Medveděv neudržel nervy a seřval rozhodčího: Já nemůžu jít ani čůrat a jeho nepotrestáte?

Po tři kola Australian Open platilo, že byl Daniil Medveděv na kurtu ledově klidný, soustředil se výhradně na svůj tenis a soupeře na druhé straně kurtu si nevšímal. V osmifinálovém klání s Maximem Cressym už se však Rus neudržel a ve čtvrtém setu upustil stavidlo svých emocí. „Já se nemůžu jít ani vyčůrat a jeho nepotrestáte?“ láteřil Medveděv, když rozhodčí na upmiru nechal soupeře několik sekund otálet před podáním.

Bylo na něm vidět, že čtvrtý set s velmi dobře hrajícím Maximem Cressym si skutečně nepřál. Do té doby měl zápas i své emoce Daniil Medveděv pod kontrolou, když však 24letý Američan proti všem předpokladům ovládl tiebreak třetího setu, dal Rus poprvé na turnaji naplno průchod svým emocím.

„Já se nemůžu jít ani vyčůrat a jeho nepotrestáte? Na časomíře už byla nula a vy čekáte dalších sedm sekund a neřeknete mu vůbec nic?“ ptal se Medveděv nabroušeně umpirového sudího Renauda Lichtensteina. „Pro koho jsou teda ty pravidla? Kdo je vymyslel?“ křikl ještě směrem na supervisora turnaje s dovětkem, že on teď bude dvacet sekund čekat na lavičce a nikdo s tím nic neudělá.

Povídavou náladu měla světová dvojka i mezi výměnami a tentokrát své výlevy směřoval přímo na Cressyho na druhé straně sítě. „Ten chlap má takové štěstí, to není možné. To už je taková nuda!“ zachytily například Medveděva říkat ruchové mikrofony.

Proč Medveděvovi vlastně ruply nervy? Značný podíl na tom jistě měl v dnešní době už velmi netypický herní styl, který Cressy praktikuje. 70. tenista světa totiž používá klasický styl servis – síť a jeho druhé podání má v podstatě stejnou rychlost, jako to první. Prostě nic, s čím by se Medveděv setkával každý den.

Medveděv si navíc během utkání nechal ošetřovat hýžďový sval, takže dá rozum, že chtěl mít zápas co nejdřív za sebou. Není divu, že vypěnil právě krátce po nezvládnuté dramatické koncovce třetího setu, který ztratil 4:7 v tiebreaku.

Čtvrtou sadu favorit utkání nakonec zvládl v poměru 7:5 a může se tak chystat na čtvrtfinále, ve kterém vyzve světovou devítku z Kanady Félixe Augera-Aliassima, jenž si v osmifinále poradil ve čtyřech setech s Chorvatem Marinem Čiličem.

Ke svému nesportovnímu chování se Medveděv posléze vrátil v pozápasovém rozhovoru s reportérkou Eurosportu Barbarou Schettovou: „Během zápasu jsem trochu bláznil,“ přiznal 25letý tenista. „Choval jsem se jako… nechci říkat jeho jméno. Ale použil jsem trochu jeho styl, pokusil jsem se dostat soupeři do hlavy,“ narážel Medveděv pravděpodobně na známého bouřliváka Nicka Kyrgiose. „Soupeř si třeba mohl pomyslet: ‚Co to ten Medveděv povídá?‘ a pak pokazit pár úderů,“ popsal Medveděv svou taktiku, jíž se pokoušel nalomit psychiku soupeře.

„Nejsem spokojený s tím, jak jsem se na kurtu dnes choval. Ale hlavní je, že jsem dokázal pořád bojovat a postoupit,“ uzavřel s úsměvem Medveděv.

Daniil Medveděv Maxime Cressy

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Denní menu, 4.7.2022: Češi ve Wimbledonu načali druhý týden. Lehečka vstoupil do challengeru v Salzburgu vítězně

Do pondělního programu ve Wimbledonu zasáhlo pět Čechů, všichni však tentokrát v juniorské kategorii. Ve finále kvalifikace challengerového turnaje v Braunschweigu neuspěl Václav…

Přátelský souboj o semifinále. Bouzková? Miluji její styl hry, doznala se Džabúrová

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z LONDÝNA – Od wimbledonského čtvrtfinále mezi Marií Bouzkovou a Ons Džabúrovou si fanoušci můžou slibovat krásnou tenisovou podívanou podle pravidel…

Počtvrté v historii! České naděje si podmanily prestižní Summer Cup

Český tenis slaví další úspěch! Dívky v kategorii U14 ovládly v italském Loanu evropský Summer Cup, a to už počtvrté v historii samostatné České republiky. Cestu za cenným titulem…

Duo K+S znovu na scéně! České hvězdy už třikrát vyhrály, soupeřky je řádně prověřily

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z LONDÝNA – Po čtyřměsíční pauze, vynucené zdravotními potížemi, se na kurtu opět společně prohánějí Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Elitní česká…

Dohra třaskavého duelu: Kyrgios i Tsitsipas vyfasovali pokuty

Jejich duel má poslední dohru. Nick Kyrgios a Stefanos Tsitsipas byli potrestáni za své chování v průběhu 3. kola Wimbledonu, dohromady si odnesli pokutu 14 tisíc amerických…

Wimbledon: Senzační Bouzková postoupila poprvé do čtvrtfinále dvouhry! Zastavila Garcíaovou

Marie Bouzková je ve Wimbledonu k nezastavení! V neděli odpoledne zvládla také osmifinále dvouhry, ve kterém si poradila s osm zápasů neporaženou Caroline Garcíaovou 7:5, 6:2. Ve…

Další články