13. 1. 2022
Zpravodajství Grandslam

Co přinesla „kauza Djokovič“? Vztek na vrtulníky i úvahy o bojkotu a dvojím metru

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE – Tenisové zprávy se nyní dělí na ty o Novaku Djokovičovi a na ty zbývající, jichž je o dost méně. Neustále se objevují nové argumenty pro Djokovičovu deportaci z Austrálie i pro jeho účast na grandslamu v Melbourne, který devětkrát opanoval. Když světová jednička trénovala, kroužily nad areálem zvědavé zpravodajské vrtulníky. Hlavní téma začínajícího Australian Open je zkrátka jasné. „Strašně se o tom tady mluvilo,“ přiblížil i účastník kvalifikace Vít Kopřiva.

Novak Djokovič figuruje v pavouku letošního Australian Open, o jeho osudu ale rozhodne australský ministr pro imigraci Alex Hawke nejdříve v pátek. Velká očekávání přitom panovala už dnes kvůli briefingu australského premiéra Scotta Morrisona, ten ale žádné novinky ohledně „případu Djokovič“ nesdělil.

Jisté je nyní „pouze“ to, že celá kauza zcela upozaďuje všechny ostatní příběhy úvodního grandslamu a dalších turnajů nové sezóny. Zvědaví reportéři například v honbě za „exkluzivními“ záběry trénujícího Djokoviče neváhali využít vrtulníky, které přitom narušovali konající se kvalifikaci.

„Ano, Novak právě trénuje v aréně Roda Lavera a zpravodajské vrtulníky máme nad hlavou! Jste ku**a otravní! Snažíme se tady hrát tenisový turnaj,“ napsala na Twitter bývalá australská hráčka Rennae Stubbsová, jež v minulosti trénovala i Karolínu Plíškovou.

Ruchu vrtulníků si dobře všiml i Vít Kopřiva, který právě hrál utkání druhého kola kvalifikace. Ani jeho debaty ohledně Djokoviče pochopitelně neminuly. „Všichni říkají, že to není dobře pro tenis, strašně se o tom tady mluvilo,“ vyprávěl Tenisovému světu čtyřiadvacetiletý Čech.

„Rozdělilo to společnost. Od řidičů a podobně jsem slyšel, že jejich známí budou bojkotovat nějaké zápasy, případně vůbec nepřijdou,“ podělil se o své poznatky Kopřiva, jemuž se udělení výjimky Djokovičovi příliš nezamlouvalo. „Chápu, že si Novak chtěl udržet svoji auru, že se nenechá očkovat. Jsem ale skeptický k tomu, že najednou platí dvojí metr,“ poznamenal.

Jiný český účastník kvalifikace, Jiří Lehečka, se zaměřil hlavně na Djokovičovu atraktivitu pro fanoušky. Přítomnost dvacetinásobného grandslamového šampiona by zkrátka udržela letošní Australian Open, kde už tak budou scházet Roger Federer či Serena Williamsová, na vyšší úrovni.

„Myslím, že grandslam bude mít něco navíc, když tady bude možnost utkání Djokoviče proti Nadalovi,“ řekl dvacetiletý Lehečka, který má pro srbského tenistu do značné míry pochopení. „Jestli je pravda všechno, co říká o svém stavu, pak budiž, nemám s tím problém. Nevadí mi, že tady je,“ nechal se slyšet český talent.

Ožehavé téma „Djokovič vs. australská vláda“ holt v Melbourne Parku i po celém světě pořádně rezonuje. Aby se však mohli účastníci Australian Open konečně soustředit výhradně na měření tenisových sil, potřebují se už této nepřehledné a v mnoha ohledech nešťastné šlamastiky zbavit.

Pomyslnou šachovou figurku nyní drží v ruce australský ministr pro imigraci Alex Hawke, který ale zakončení hry s mimořádně vysokými vklady nadále odkládá. A takzvaný „šťastný grandslam“ i celá tenisová komunita kvůli tomu zbytečně trpí.

Novak Djoković

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Nařizovat očkování když nové výzkumy ukazují ,že opakované podávání vakcín poškozuje vaši vlastní imunitu je trestuhodné !!!
Nikdo mu nic nenařizuje. Má prostě volbu buď se podřídit nařízení, které platí pro všechny ostatní, nebo zbalit kufry. To, že je celebrita neznamená, že si může všechno dovolit. Ano může si téměř všechno koupit, na to určitě má, ale jsou věci které by měl respektovat i on. Pro tenis je to škoda, ať už to dopadne tak, nebo tak. Konec konců sám přiznal, že nějaká karanténa mu vií s prominutím u zadnice. V tomto směru je to aky "borec", víc netřeba říkat.
Zdravý životní styl vs vakcína. Spotu zdar!!!!

Denní menu, 20.1.2022: Rosol je po půl roce ve čtvrtfinále. Australian Open nabídlo bohatý český program

Čtvrtek nabídl z českého pohledu pestrý tenisový program. Na Australian Open se dařilo Markétě Vondroušové, která zvládla singlový i deblový zápas (po boku Terezy Martincové). Ve…

Patřila k obrovským talentům. Kvůli vleklým zdravotním problémům končí už ve 22 letech kariéru

Catherine Cartan Bellisová. Když se toto jméno začalo na juniorském okruhu před lety objevovat, bylo zřejmé, že se jedná o jeden z největších talentů nastupující generace. Mladá…

Den plný překvapení. V Melbourne skončily dvě členky elitní desítky i britský supertalent

Čtvrteční program druhého kola ženské dvouhry nabídl spoustu překvapivých výsledků. Své působení na turnaji kvůli tomu nedobrovolně ukončily světová trojka Garbiňe Muguruzaová,…

Vítězný proužek se nemění! Můžu ovlivnit jen věci na kurtu, říká k outfitu Krejčíková

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE – Stabilní výkonnost Barbory Krejčíkové jde ruku v ruce s jejím oblíbeným outfitem. Věřte nebo ne, úspěšná tenistka z Ivančic nastupuje ve…

Australian Open: Vondroušová je ve 3. kole! Macháč další výhru nepřidal, dohrála i Bouzková

Ve čtvrtek se na Australian Open rozhodovalo o zbylých účastnících třetího kola hlavní soutěže dvouhry. Markéta Vondroušová porazila nebezpečnou Rusku Ljudmilu Samsonovovou ve…

Vondroušová po postupu: o ruské lavině, závěrečném risku i boji s hmyzem

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE – Eso z prvního podání, dvojchyba, raketový return, eso z druhého podání i odhánění hmyzu. Všechny zmíněné momenty se vměstnaly do závěrečného…

Další články