Denní menu, 11.1.2022: Martincová zvládla třísetovou bitvu, Veselý v Sydney dohrál

Úterní program českých tenistů a tenistek je obzvlášť nabitý. Svůj první zápas v sezoně má za sebou Barbora Krejčíková, která po boku Číňanky Čang nestačila v prvním kole turnaje v Sydney na čínské duo Sü, Jang. Přes první kolo v největším australském městě neprolezl ani Jiří Veselý, jenž podlehl Američanu Nakashimovi. Naopak se zadařilo Tereze Martincové v Adelaide, když ve třísetové bitvě udolala Ukrajinku Jastremskou. Na stejném turnaji se do hry dostala také Kateřina Siniaková, jíž se nepodařilo zaskočit Američanku Gauffovou. Zmínit musíme taktéž kvalifikaci na Australian Open, ve které slaví Češi stoprocentní úspěšnost. Dále pokračují turnaje na okruhu ITF.

Krejčíková končí v prvním kole čtyřhry
Barbora Krejčíková svůj první zápas v roce 2022 nezvládla. Česká tenistka s Číňankou Šuaj Čang nestačily na čínské duo Sü, Jang, kterým na turnaji kategorie WTA 500 v Sydney podlehly po setech 3:6, 6:7(4). Přitom to dlouho vypadalo, že utkání prvního kola bude muset rozhodnout až supertiebreak.

Česko-čínské duo vedlo ve druhé sadě už 5:2, ani to ovšem nestačilo a jejich soupeřky dokázaly dostat set do tiebreaku, ve kterém už dotáhly duel do vítězného konce.

Martincová v Adelaide udolala Jastremskou
Dvě hodiny a šest minut potřebovala Tereza Martincová (48.) k tomu, aby v úvodním kole na turnaji WTA v Adelaide porazila Ukrajinku Dajanu Jastremskou (102.) 6:4, 3:6 a 6:3.

Ukrajinka sice v utkání vypálila 16 es, zároveň ale spáchala hned 12 dvojchyb (bilance Martincové činila tři esa a pět dvojchyb). Sedmadvacetiletá Češka si zajistila výhru brejkem ze druhého gemu závěrečné sady, v níž sama nečelila ani jednomu brejkbolu. Osmifinálovou soupeřkou Martincové bude hvězdná Američanka Madison Keysová (87.).

Martincová s Vondroušovou si zahrají čtvrtfinále
Markéta Vondroušová a Tereza Martincová postoupily na turnaji v Adelaide do čtvrtfinále čtyřhry. V úvodním kole si česká dvojice poradila s ukrajinsko-indickým duem N. Kičenoková, Mirzaová za hodinu hry po setech 6:3 a 6:3. Češky si v zápase vypracovaly hned sedm brejkbolů, přičemž dokázaly proměnit čtyři z nich. Martincové s Vondroušovou se poměrně dařilo i na servise, který ztratily jen jednou.

Veselý nezvládl tiebreaky s Nakashimou
Jiří Veselý (79.) nenavázal na turnaji v Sydney na vydařenou kvalifikaci, když prohrál v prvním kole hlavní soutěže s Američanem Brandonem Nakashimou (68.) po hodině a 48 minutách 6:7(2) a 6:7(0). Oba tenisté předvedli velmi dobrý výkon na servisu, v utkání nečelil ani jeden z nich brejkbolu. Veselý nastřílel 13 es (oproti třem dvojchybám), jeho soupeř měl bilanci 12 es a jediné dvojchyby.

Siniaková Gauffovou nezaskočila
Kateřina Siniaková (49.) končí na turnaji kategorie WTA 250 v australském Adelaide v prvním kole. Česká tenistka nenašla recept na favorizovanou Američanku Cori Gauffovou (19.), které podlehla za hodinu a dvě minuty po setech 1:6, 2:6. Siniaková, jež prohrála s Gauffovou ve všech třech vzájemných duelech, si nevěděla rady s kvalitním servisem soupeřky a nevybojovala ani jeden brejkbol.