ATP Cup: Chilané skolili Srby! Řecku nepomohl proti Argentině ani Tsitsipas

V australském Sydney pokračoval třetím hracím dnem týmový ATP Cup. Španělsko si v pondělí poradilo s Norskem 3:0 na zápasy, stejně se dařilo Polsku proti Gruzii. Poláci na rozdíl od Španělů ztratili jednu sadu ve čtyřhře. Už po singlech slavila rovněž Argentina proti Řecku. Chilané vydřeli v závěrečném deblu cennou výhru nad Srby.

Srbové nestačili na Chilany
Předloňští šampioni Srbové, kteří se tentokrát musejí obejít bez světové jedničky Novaka Djokoviče, nevyzráli na ATP Cupu na reprezentanty Chile.

Srby poslal do vedení Filip Krajinovič (42.), jenž potvrdil roli favorita proti Alejandrovi Tabilovi (139.) a zvítězil 6:4, 3:6 a 7:6(5). Následně ale Cristian Garín (17.) zajistil vyrovnání, když mu za stavu 4:6, 6:4 a 3:0 skrečoval Dušan Lajovič (33.).

V rozhodujícím deblu pak Tabilo s Marcelem Tomasem Barriosem Verou udolali dvojici Nikola Čačič, Matej Sabanov 6:4, 3:6 a 10:7.

Argentina si po dvouhrách poradila s Řeckem
Tenisté Argentiny na letošním ATP Cupu zvítězili i podruhé. V pondělním střetnutí si poradili s týmem Řecka, a to už po dvouhrách, ve kterých se představil i Stefanos Tsitsipas (4.).

Argentina se do vedení dostala po výhře Federica Delbonise (44.) nad Michailem Pervolarakisem (399.), kterého Delbonis po vyrovnaném úvodním setu porazil 7:6(5), 6:1. Druhý zápas nabídl boj mezi Tsitsipasem a Diego Schwartzmanem (13.). Řecký tenista sice úvodní sadu vyhrál 7:6(5), v dalších dvou ale padl dvakrát 3:6.

Na konečných 3:0 pro Argentinu upravili Maximo González a Andrés Molteni, kteří udolali pár Markos Kalovelonis, Petros Tsitsipas 6:3, 4:6 a 11:9.

Nezaváhalo ani Polsko proti Gruzii
Ještě většími favority v nočních zápasech byli Poláci proti Gruzii, které chyběla hlavní tvář týmu Nikoloz Basilašvili (22.). I tentokrát to skončilo 3:0 pro favorita. Ten zatím prohrál jediné ze šesti dílčích utkání.

Úvodní zápas měli na starosti Kamil Majchrzak (117.) a Aleksandre Bakši (972.). Za pouhých čtyřiapadesát minut hry se radoval polský tenista 6:1, 6:1. Větší problémy měl Hubert Hurkacz (9.), Aleksandre Metreveli mu dokonce vzal set. Hukracz však i díky rychlým brejkům na začátku druhé a třetí sady uspěl 6:7(5), 6:3, 6:1. Čtyřhra nakonec dopadla lépe pro dvojici Walków, Zelinski, která porazila debl Bakši, Tkelemadze 6:7(2), 6:2, 10:6.

Španělsko zatím vyhrálo všechny zápasy
Rovněž druhý zápas na letošním ATP Cupu pro tenisty Španělska dopadl výhrou 3:0. Po sobotním vítězství nad Chile si v pondělí poradilo s Norskem.

Dvouhry nejprve vítězstvím odstartoval Pablo Carreňo Busta (20.), třicetiletý Španěl za 69 minut potvrdil roli favorita proti Viktoru Durasovicovi (345.). Roberto Bautista Agut (19.) poté v jednom z taháků dne přehrál loňského účastníka Turnaje mistrů Caspera Ruuda (8.) 6:4, 7:6(4). Ani jeden ze Španělů nemusel čelit brejkbolu.

Čtyřhru „náhradníků“ poté dle předpokladů ovládl debl Davidovich Fokina, P. Martínez, španělská dvojice porazila pár Hellum Lilleengen, Petrovic 6:4, 6:1.