Denní menu, 2.1.2022: Bouzková otočila třetí set, Krumich první titul nevybojoval

Program českých tenistů dnes odstartovala Marie Bouzková, když v australském Adelaide otočila zápas proti Američance Di Lorenzové. První kolo kvalifikace si zahrál taktéž Michael Vrbenský, jenž v italském Forli deklasoval domácího Pietra Buscaglioneho. Další Češi hráli na okruhu ITF, a to včetně Martina Krumicha, který v Dauhá prohrál i druhé finále kariéry.

Bouzková otočila zápas proti Di Lorenzové
Marie Bouzková (90.) postoupila v australském Adelaide do finále kvalifikace. V úvodním kole otočila dvě hodiny a čtyřiatřicet minut trvající souboj s Američankou Francescou Di Lorenzovou (201.), kterou porazila po setech 3:6, 6:1 a 7:5.

Třiadvacetiletá Češka se nejvíce blýskla v závěrečné sadě, ve které prohrávala už 1:4. Jenže poté Bouzková uhrála pět gemů v řadě, a i když následně americká tenistka srovnala na 5:5, tak si pražská rodačka dokázala koncovku pohlídat.

Vrbenský ztratil jen dva gemy
Michael Vrbenský (372.) zvládl na challengeru v italském Forli úvodní kolo kvalifikace. Český tenista porazil šestnáctiletého Pietra Buscaglioneho (-), domácí divokou kartu, a to za necelou hodinu hry po setech 6:1, 6:1. Vrbenský nabídl svému soupeři v zápase jen dva brejkboly, přičemž oba dokázal odvrátit.

Krumich si na první titul musí počkat
Martin Krumich (714.) na turnaji nižší kategorie ITF v katarském Dauhá obsadil druhé místo ve dvouhře. Čerstvě devatenáctiletý tenista ve svém druhém finále kariéry padl s favorizovaným Švédem Dragosem Nicolaem Madarasem (393.) hladce 3:6, 2:6.

Krumich do zápasu s nejvýše postaveným hráčem turnaje už ve druhé hře ztratil servis, a ačkoliv se mu okamžitě vydařil rebrejk, tak v šestém gemu o podání přišel podruhé. Ve druhém dějství prohrával už 0:5, ani dva gemy v řadě mu k premiérovému titulu mezi dospělými nepomohly.