Denní menu, 24.12.2021: Linda Fruhvirtová padla ve čtvrtfinále. Krumich a Palán postoupili

Linda Fruhvirtová třetí výhru na akci kategorie WTA 125K v jihokorejském Soulu nepřidala, když ve čtvrtfinále podlehla Rusce Jekatěrině Kazjonovové v tiebreaku rozhodujícího setu. Na Štědrý den se představili ještě Martin Krumich a Dominik Palán. Oba čeští tenisté postoupili do semifinále turnaje ITF v katarském Dauhá, kde je v sobotu čeká vzájemný souboj o místenku ve finále.

Češi v akci

Linda Fruhvirtová dohrála ve čtvrtfinále
Cesta Lindy Fruhvirtové (305.) halovým turnajem kategorie WTA 125K v Soulu skončila ve čtvrtfinále. Šestnáctiletá Češka v něm nestačila na Jekatěrinu Kazjonovovou (356.) po dvou hodinách a 26 minutách 3:6, 7:5 a 6:7(4).

Utkání bylo vyrovnané až do závěrečných chvil, dvaadvacetiletá Ruska rozhodla o svém vítězství ziskem posledních čtyř bodů v tiebreaku. Fruhvirtová může být přesto se svým počínáním v Soulu spokojená – postupem do čtvrtfinále si zajistila 29 bodů a posun v žebříčku přibližně na 279. příčku.

Krumich a Palán si zajistili vzájemné semifinále
Martinu Krumichovi (712.) i Dominiku Palánovi (1040.) se na turnaji ITF v katarském Dauhá nadále daří. Jednadvacetiletý Palán ve čtvrtfinále přehrál Syřana Kareema Al Allafa (1221.) po hodině a 47 minutách 7:6(4) a 6:3.

Pouze pár chvil po starším krajanovi zakončil své čtvrtfinálové utkání osmnáctiletý Krumich, jenž si poradil s Kypřanem Menelaosem Efstathiouem (1127.) za hodinu a 52 minut 7:5 a 6:2. Češi si tak zajistili vzájemný semifinálový souboj, který se uskuteční v sobotu. Na profesionálním okruhu se střetnou poprvé.

Hana Bank Korea Open, Soul (ženy, KOR, 115 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Jekatěrina Kazjonovová (RUS, 356.) – LINDA FRUHVIRTOVÁ (305.) 6:3, 5:7, 7:6(4)

5th Qatar Men's ITF World Tennis Tour, Dauhá (muži, QAT, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Menelaos Efstathiou (CYP, 1127.) – MARTIN KRUMICH (712.) 5:7, 2:6
DOMINIK PALÁN (1040.) – Kareem Al Allaf (SYR, 1221.) 7:6(4), 6:3