Sportovec roku ČR: Krejčíková skončila druhá, duo K+S páté

- Marek Bartošík

Barbora Krejčíková obsadila druhou příčku v prestižní anketě Sportovec roku ČR 2021, předstihl ji pouze judista Lukáš Krpálek, který ovládl olympijské hry v Tokiu. Deblové duo Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková se umístilo na páté pozici. Juniorka Linda Nosková skončila druhá v kategorii Junioři.

S ohledem na snovou sezónu 2021 se Barbora Krejčíková nabízela jako favoritka na vítězství v tuzemské anketě Sportovec roku, nakonec je ale „pouze“ stříbrná. Šampionku z Roland Garros a aktuální světovou pětku totiž v hlasování 256 členů Klubu sportovních novinářů porazil judista Lukáš Krpálek se 1720 body (Krejčíková jich nastřádala 1518).

Krejčíkové nestačilo k triumfu ani to, že letos oslavila grandslamový titul ve všech třech kategoriích (mix na Australian Open, dvouhra a čtyřhra na Roland Garros). S Kateřinou Siniakovou nasbíraly v tomto kalendářním roce pět trofejí, mimo jiné opanovaly tokijskou olympiádu a Turnaj mistryň.

Populární duo K+S, které se podle pravidel ankety taktéž řadí do kategorie jednotlivců, obsadilo pátou příčku se ziskem 1100 bodů. Je tedy reálné, že Krejčíkové uškodilo rozmělnění hlasů mezi ni samotnou a pár K+S.

Přesto se jedná o velký úspěch českého ženského tenisu. Ten ještě podtrhla juniorská šampionka Roland Garros Linda Nosková, jež skončila na druhém místě v kategorii Junioři.