Denní menu, 7.12.2021: Rosol a Gengel na challengeru ve Forli nepřešli přes úvodní kolo

Dva čeští tenisté se v úterý představili na halovém turnaji v italském Forli, ani jeden bohužel neuspěl. Lukáš Rosol padl v prvním kole s domácím Matteem Violou ve třech setech. Marek Gengel nestačil taktéž ve třech sadách na jiného Itala Mattea Giganteho. Další Češi a Češky hráli na podnicích ITF s dotací 15 tisíc dolarů.

Gengel končí na raketě Giganteho
Dvouhra na halovém challengeru v italském Forli pokračuje bez české účasti. Po Davidovi Poljakovi a Lukášovi Rosolovi neprošel úvodním kolem ani Marek Gengel (437.), jenž prohrál s domácím držitelem divoké karty Matteem Gigantem (882.) po hodině a 34 minutách 2:6, 6:3 a 2:6.

Devatenáctiletý Ital rozhodl o své výhře díky brejkům ze čtvrté a osmé hry závěrečného setu, sám v této sadě nenabídl Gengelovi ani jeden brejkbol.

Rosol prohrál bitvu s Italem Violou
Držitel divoké karty Lukáš Rosol (268.) dohrál na halovém challengeru v italském Forli už v úvodním kole. Šestatřicetiletý Čech v něm podlehl domácímu tenistovi Matteovi Violovi (301.) po dvou a čtvrt hodině boje 6:7(1), 6:4 a 5:7.

Rosol v utkání nasázel devět es, zároveň ale spáchal osm dvojchyb. Ve třetím setu sice vedl dvakrát o brejk, o náskok však vždy rychle přišel. Jeho soupeř nakonec zápas rozhodl brejkem v poslední dvanácté hře.

Citta Di Forli 3 (muži, ITA, 44 820 EUR, tvrdý povrch – hala)
Matteo Viola (ITA, 301.) – LUKÁŠ ROSOL (268.) 7:6(1), 4:6, 7:5
MAREK GENGEL (437.) – Matteo Gigante (ITA, 882.) 2:6, 6:3, 2:6

Magic Hotel Tours, Monastir (muži, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Piotr Grynkowski (POL, 1325.) – ANDREW PAULSON (667.) 3:6, 3:6