Denní menu, 22.11.2021: Voráčová v Dubaji byla blízko postupu, ve finále kvalifikace však ztratila vedení

Renata Voráčová na turnaji nižší kategorie v Dubaji nenavázala na nedělní úspěšný zápas, ve finále kvalifikace jí od postupu chyběly pouhé tři míčky. Na challengerovém turnaji v Bahrajnu ve stejné fázi kvalifikace uspěl Marek Gengel, který vyhrál už dvanáctý zápas v řadě. Hraje se také na českých turnajích v Milovicích a Ostravě.

Deblistka Voráčová byla v Dubaji blízko postupu
Renata Voráčová (-) se do hlavní soutěže turnaje nižší kategorie ITF v Dubaji (100 000 dolarů) nekvalifikuje. Sedmatřicetiletá tenistka, která v neděli po dvou letech vyhrála zápas dvouhry, v pondělním finále kvalifikace podlehla sedmé nasazené Britce Naikthě Bainsové (289.) po sadách 7:5, 3:6, 7:10.

Tenistkám se během zápasu nedařilo na podání, k vidění bylo hned jedenáct brejků. Voráčová po úspěšné první sadě ve druhém setu vedla 3:2, od té doby však ve zbytku setu nezískala ani gem. Za stavu 3:4 na returnu si přitom vypracovala stav 30:0. Zkušené Češce se nástup do závěrečného super tiebreaku nevydařil, prohrávala 1:4. I když dokázala srovnat na 6:6, tak za stavu 7:7 při vlastním podání vytvořila nevynucenou chybu. Následující dva míčky patřily favorizované Britce.

Gengel na challengeru otočil i finále kvalifikace
Marek Gengel (434.) zažívá velmi vydařené tenisové období. Šestadvacetiletý Čech po dvou titulech na turnajích nižší kategorie ITF v egyptském Šarm aš-Šajch v pondělí odpoledne zvládl finále kvalifikace na challengeru v bahrajnské Manamě, kde porazil nejvýše nasazeného Chumojuna Sultanova (391.) 4:6, 7:6(2), 6:0.

Zápasu se podrobně věnujeme v samostatném článku.

Bahrain Ministry Of Interior Tennis Challenger, Manama (muži, BRN, 52 080 USD, tvrdý povrch)
Chumojun Sultanov (UZB, 391.) – MAREK GENGEL (434.) 6:4, 6:7(2), 0:6

Al Habtoor Tennis Challenge, Dubaj (ženy, UAE, 100 000 USD, tvrdý povrch)