21. 11. 2021
Zpravodajství Davis Cup

Češi už trénují v krásné Olympiahalle. Kurt je středně rychlý, říká Veselý

Česká daviscupová reprezentace v sobotu zdárně dorazila do rakouského Innsbrucku, kde už ve čtvrtek 25. listopadu rozehraje své účinkování ve skupině C zápasem s Francií. V neděli se výběr kapitána Jaroslava Navrátila poprvé seznámil s prostředím Olympiahalle, kde se zápasy české skupiny odehrají. Halu, stejně jako kurt, si pochvalují. Kapitán zároveň oznámil, že nominaci pro daviscupový turnaj zeštíhlil na čtyři hráče.

V Rakousku, kde se český tým utká vedle Francie také s Velkou Británií, je už většina Navrátilova výběru. Jmenovitě jsou na místě Zdeněk Kolář, Jiří Veselý a Tomáš Macháč. Na příjezd čtvrtého člena týmu se musí ještě počkat.

„Zatím chybí Jirka Lehečka, který hraje finále ve Francii v Pau,“ uvedl Navrátil s tím, že tým bude nakonec jen čtyřčlenný, tedy bez původně nominovaného Lukáše Rosola.

S dějištěm základní skupiny Davis Cupu je, stejně jako ostatní členové týmu, spokojený. „Na to, že jsme včera dojeli po dlouhé cestě, tak panuje určitě spokojenost. Hotel máme docela blízko, hala je opravdu krásná. Povrch je poměrně pomalý, stejně tak míče, takže si myslím, že je to velmi kvalitně připravené,“ vyprávěl.

V Innsbrucku, kde se kromě skupiny C odehrají i zápasy skupiny F, bude od pondělí panovat přísný lockdown, který podle Navrátila trochu daviscupové zápolení ovlivní. Zejména pak absence veřejnosti může tenisty mrzet, byť Navrátil i na tomto faktu dokáže najít určitá pozitiva.

„Je určitě škoda, že tu nebudou diváci, ale myslím, že to může být i naší výhodou. Zvlášť francouzští fanoušci jezdí hodně podporovat svůj tým. Kluci byli zvyklí v první polovině roku hrát bez diváků, takže to bude pro všechny stejné,“ upozornil kapitán českého týmu.

„Kromě diváků sem nesmí ani novináři nebo televize a budou tu jenom hráči. Jsme v bublině. Už nás otestovali a bude důležité, abychom byli všichni negativní a byli jsme v plném složení,“ dodal Navrátil.

Chceme se porvat o nejlepší možný výsledek
Jedničkou Navrátilova výběru bude Jiří Veselý, kterému se povedlo na začátku října vybojovat titul na francouzském challengeru v Mouilleron-Le-Captif. Aktuálně 82. hráč světového žebříčku bude muset absolvovat náročné zápasy s týmovými jedničkami Francie i Velké Británie.

Na své soupeře si ovšem věří. Sebedůvěru mu dodává hlavně dostatek energie po trochu prapodivné sezoně. „Se silami jsem na tom dobře, protože jsem část roku relativně promarodil. V březnu jsem měl covid, pak post-covidové syndromy, autonehodu, pořád mě něco trápilo,“ vyjmenoval.

„Měl jsem během roku spoustu času odpočívat a myslím, že sil mám ještě pořád dost. Doufám, že předvedu dobré výkony a pomohu českému týmu získat důležité body,“ podotkl bojovně.

„Los je velice těžký, ale to jsme věděli, že na finálovém turnaji narazíme na samé kvalitní soupeře. Každý tým má velice kvalitní hráče a s kýmkoliv to bude velice obtížné,“ podotkl s tím, že celý tým odvede maximum, aby uhrál co nejlepší výsledky.

Čechům by mohlo podle něj prospět i prostředí Olympiahalle. „Moc se mi tu líbí. Kurt je středně rychlý. Skáče to relativně vysoko, takže budou určitě dlouhé výměny. Ještě je pořád čas na to, aby se kurt ohrál a trochu se zrychlil. Věřím, že si rychle zvykneme a předvedeme kvalitní výkony,“ dodal.

galerie 4 fotografií

Jiří Veselý Zdeněk Kolář Jiří Lehečka Tomáš Macháč

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Denní menu, 19.5.2022: Plíšková ve Štrasburku vybojovala semifinále, Nosková i Kolář v Paříži postupují

Karolína Plíšková poprvé od loňského srpna postoupila do semifinále dvouhry, v roli nasazené jedničky na turnaji ve Štrasburku vyhrála čtvrtfinále proti Maryně Zanevské. Linda…

Roland Garros: Bez ztráty setu! Nosková i Kolář si poprvé zahrají v hlavní soutěži grandslamu

Grandslamové Roland Garros má na programu zápasy finálového kola kvalifikace, a to i s českou účastí. Linda Nosková se při své premiéře na grandslamu dospělých probojovala z…

Most Open: Hned pět Čechů postoupilo do čtvrtfinále dvouhry!

Program mužského turnaje ITF v Mostě dnes pokračoval singlovými osmifinále a deblovými čtvrtfinále. Na antukové akci s dotací 25 tisíc amerických dolarů si zajistilo postup do…

O grandslamech jsem vždy snila, říká kvalifikantka Nosková. S kým by si ráda zahrála?

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PAŘÍŽE – Paradoxně nejhladší průběh ze všech tří zápasů absolvovala Linda Nosková v posledním kole kvalifikace na Roland Garros, když se jí díky hladké…

Denní menu, 18.5.2022: Plíšková vybojovala první letošní čtvrtfinále, v Paříži pokračovala kvalifikace

Karolína Plíšková přehrála v osmifinále turnaje ve francouzském Štrasburku ve třech setech Američanku Peraovou a poprvé v sezoně zaznamenala dvě výhry po sobě. Čtvrtfinále čtyřhry…

Udržet klidnou hlavu a věřit ve své schopnosti. To je Kolářův recept na boj o RG

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PAŘÍŽE – Poslední mužský zástupce kvalifikace na Roland Garros Zdeněk Kolář si zahraje přímý duel o postup do hlavního turnaje. Ve středečním druhém kole…

Další články