Denní menu, 29.10.2021: Kopřiva okořenil postup kanárem, Forejtek a L. Fruhvirtová neuspěli

Jonáš Forejtek další vítězství v německém Ismaningu nepřidal. V pátečním čtvrtfinále podlehl ve třech setech osmému nasazenému Quentinu Halysovi z Francie. Challengerové čtvrtfinále naopak na antuce v peruánské Limě zvládl Vít Kopřiva, který si poradil s Marcelem Tomasem Barriosou z Chile. Linda Fruhvirtová do největšího semifinále v kariéře nepostoupila. Na osmdesátce ve španělském Les Franqueses del Valles podlehla ve třech setech Australance Arině Rodionovové.

Kopřiva okořenil postup kanárem
Vít Kopřiva (200.) na turnaji v peruánské Limě zvládl souboj s desátým nasazeným Marcelem Barriosem (145.) a vybojoval postup do semifinále. Ve čtvrtfinále turnaje ATP Challenger Tour porazil chilského tenistu ve třech setech 6:4, 1:6, 6:0, když v rozhodující sadě zcela dominoval a ztratil pouhé čtyři fiftýny.

O postup do finále si zahraje s Nicolasem Jarrym (202.).

Forejtek do semifinále v Ismaningu neprošel
Jonáš Forejtek (310.) na své předchozí čtyři výhry na turnaji v německém Ismaningu v pátek nenavázal. Úspěšný kvalifikant ve čtvrtfinále nevyzrál ve velmi rychlém utkání na osmého nasazeného Quentina Halyse (148.), jemuž podlehl 6:3, 2:6, 2:6.

Byť se hrálo na tři sety, utkání trvalo pouhých 81 minut. V prvním setu si Forejtek vypracoval brejkbol hned ve druhém gemu a okamžitě jej využil. To byl však jeho jediný úspěch na returnu a další šanci na brejk už nedostal.

Halys totiž ve zbytku utkání výborně servíroval, a ač první set prohrál, ve druhé i třetí sadě českého tenistu obral shodně dvakrát o servis a vybojoval postup do semifinále.

L. Fruhvirtová padla ve třech setech
Šestnáctiletá Linda Fruhvirtová do svého největšího semifinále v kariéře nepostoupila. Talentovaná Češka dostala na osmdesátitisícovém turnaji ve španělském Les Franqueses del Valles nasazenou sedmičku Arinu Rodionovovou (160.) do tří setů, nakonec ale téměř dvou a půl hodinovou bitvu s o patnáct let starší Australankou prohrála, a sice 2:6, 6:2 a 4:6.

Open Brest-Credit Agricole (muži, FRA, 66 640 EUR, tvrdý povrch – hala)
KOLÁŘ, Vega Hernandéz (ESP) – Caruso, Gaio (oba ITA) 5:7, 5:7

Lima Challenger (muži, PER, 52 080 USD, antuka)
Marcelo Tomas Barrios Vera (CHI, 145.) – VÍT KOPŘIVA (200.) 4:6, 6:1, 0:6