Paráda! Linda Fruhvirtová ve Španělsku vyřadila nasazenou čtyřku

Linda Fruhvirtová (336.) si na "osmdesátce" ve španělském Les Franqueses del Valles vyšlápla na favorizovanou soupeřku. Šestnáctiletá Češka po úspěšné kvalifikaci ve středu uspěla také v prvním kole hlavní soutěže, Bulharku Viktoriji Tomovovou (112.) po téměř dvou a tři čtvrtě hodině hry udolala 6:1, 6:7(4), 6:4. Pro českou tenistku se tak jedná o druhý největší skalp kariéry, letos v dubnu v Charlestonu porazila tehdejší 59. hráčku světa Alizé Cornetovou.

Fruhvirtová turnaj kategorie ITF zahájila už v tříkolové kvalifikaci. Postupně vyzrála na trio Eden Silvaová (457.) 4:6, 7:6(6), 10:7, Jordina Cegarraová Ramirezová (-) 6:1, 6:2 a Miriam Bulgaruová (397.) 6:4, 6:1. Do hlavní soutěže jí byla přidělena favorizovaná Tomovová, bývalá 104. hráčka žebříčku dvouhry.

Česká tenistka do zápasu vstoupila fantasticky. Hned ve čtvrtém gemu získala úvodní brejk, na který navázala o dva gemy později. Při vlastním podání naopak odvrátila tři brejkboly. Druhá sada se lépe vyvíjela pro šestadvacetiletou Bulharku, která vedla 4:1 a 5:2. Fruhvirtová sice set dotáhla do tiebreaku, vedení 3:1 však neudržela.

O vítězce tak rozhodl poslední set. Češka v něm rychle vedla 4:0, za úvodní čtyři gemy ztratila pouhé čtyři fiftýny. Soupeřka sice dokázala srovnat na 4:4, Fruhvirtová ale následně udržela servis. Za stavu 5:4 šla mladší z tenistek na return, na kterém prohrávala 0:40. Dlouhý gem nakonec zvládla, zakončila ho druhým využitým mečbolem.

Českou hráčku v osmifinále čeká domácí Španělka Eva Guerrerová Alvarezová (310.).

Les Franqueses del Valles 2021 (ženy, ESP, 80 000 USD, tvrdý povrch)
Viktorija Tomovová (BUL, 112.) – LINDA FRUHVIRTOVÁ (336.) 1:6, 7:6(4), 4:6