Denní menu, 26.10.2021: Forejtek vyřadil v Ismaningu nasazenou jedničku! Veselý s Pospíšilem končí

Jiří Veselý nepotvrdil roli favorita a prohrál na challengeru v německém Ismaningu s Maximilianem Martererem ve dvou setech. Na stejném turnaji se naopak blýskl skalpem nasazené jedničky kvalifikant Jonáš Forejtek. Australana Jordana Thompsona přehrál po obratu 5:7, 6:2 a 6:2. Další český kvalifikant dohrál v Limě v prvním kole hlavní soutěže – čtyřicetiletý Jaroslav Pospíšil podlehl ve dvou sadách Argentinci Collarinimu. Na „osmdesátce“ ve španělském Les Franqueses del Valles do čtvrtfinále čtyřhry nepostoupila Linda Fruhvirtová, když se Srbkou Danilovičovou v závěrečném supertiebreaku nevyužily vedení 8:4 a dva mečboly za stavu 9:7.

Forejtek si v Ismaningu vyšlápl na nasazenou jedničku!
Jonáš Forejtek (310.) na halovém challengeru v německém Ismaningu nadále vítězí! Dvacetiletý Čech po dvou triumfech v kvalifikaci vyřadil v úvodním kole hlavní soutěže nejvýše nasazeného Jordana Thompsona (71.) z Austrálie a zaznamenal druhé kariérní vítězství nad členem elitní stovky žebříčku. Forejtek porazil favorita, který během utkání vyfasoval za své chování směrem k umpirovému rozhodčímu varování i trestný fiftýn, po obratu 5:7, 6:2 a 6:2.

V osmifinále narazí rodák z Plzně na domácího protivníka. Bude jím buď Mats Moraing (154.), nebo Yannick Maden (291.).

Veselý v Ismaningu neuspěl
Jiří Veselý (78.) nepotvrdil hned na úvod halového challengeru v německém Ismaningu roli favorita a končí už v prvním kole. V tom nestačil z pozice druhého nejvýše nasazeného účastníka na domácího Maximiliana Marterera (204.). Souboj levorukých tenistů prohrál příbramský rodák za hodinu a 31 minut poměrem 6:7(8) a 4:6.

V prvním setu smazal Čech na extrémně rychlém koberci manko brejku, v tiebreaku ale neproměnil ani jeden ze dvou setbolů. O výsledku druhého setu rozhodlo jediné Veselého ztracené podání hned z úvodního gemu.

Pospíšil Collariniho nepřekvapil
Jaroslav Pospíšil (758.) končí na antukovém challengeru v peruánské Limě v úvodním kole hlavní soutěže. Do té se čtyřicetiletý Čech dostal skrze dvě výhry v kvalifikaci, třetího favorita v řadě už ale neporazil. S o jedenáct let mladším Andreou Collarinim (262.) prohrál 1:6 a 4:6.

Na turnaji ještě pokračuje ve čtyřhře, kde ho čeká pikantní souboj proti svěřenci Kopřivovi. Pospíšil hraje v páru s Bulharem Lazarovem, Kopřiva s domácím Merinem.

Lima Challenger (muži, PER, 52 080 USD, antuka)
Andrea Collarini (ARG, 262.) – JAROSLAV POSPÍŠIL (758.) 6:1, 6:4

Wolffkran Open, Ismaning (muži, GER, 44 820 EUR, koberec – hala)
Maximilian Marterer (GER, 204.) – JIŘÍ VESELÝ (78.) 7:6(8), 6:4
Jordan Thompson (AUS, 71.) – JONÁŠ FOREJTEK (310.) 7:5, 2:6, 2:6

Les Franqueses del Valles 2021 (ženy, ESP, 80 000 USD, tvrdý povrch)
Šinikovová (BUL), Vismaneová (LAT) – Danilovičová (SRB), L. FRUHVIRTOVÁ 4:6, 6:3, 12:10

Christus Health Pro Challenge, Tyler (ženy, USA, 80 000 USD, tvrdý povrch)
Whitney Osuigweová (USA, 245.) – MICHAELA BAYERLOVÁ (546.) 6:1, 6:1

Portimao Futures (muži, POR, 25 000 USD, tvrdý povrch)
JAN JERMÁŘ (-) – Jaime Faria (POR, 1742.) 6:7(2), 5:7

Caripi (RSA), Gerch (GER) – JERMÁŘ, PECÁK 4:6, 6:4, 12:10