Denní menu, 25.10.2021: Macháč zahájil turnaj v Ismaningu výhrou. Lehečka padl s vítězem patnácti turnajů ATP

České tenisty čekají zkraje týdne úvodní vystoupení na challengerech. Tomáš Machář uspěl v úvodním kole turnaje v Ismaningu, kde porazil Kimmera Coppejanse. V Brestu se českým mužům naopak nevedlo. Zdeněk Kolář prohrál s talentovaným Dánem Holgerem Runem. Jiří Lehečka na stejném místě padl s bývalým sedmým hráčem světa a vítězem patnácti turnajů ATP Richardem Gasquetem z Francie. Vít Kopřiva v Jižní Americe v Peru postoupil do osmifinále dvouhry.

Kopřiva v Peru skolil bývalého hráče TOP 100
Vít Kopřiva (200.) parádně vstoupil do challengerového turnaje v Limu. Čtyřiadvacetiletý Čech v prvním kole dvouhry porazil bývalého hráče elitní stovky Renzo Olivu (192.), kterého po téměř dvou a půl hodinách hry porazil 6:1, 4:6, 6:3. Kopřiva po výborném úvodním setu ve druhé sadě už vedl 4:1, od té doby ale ve zbytku sady neuhrál jediný gem. V závěrečném setu byl k vidění jediný brejk, pro který si za stavu 4:3 došel Kopřiva.

Macháč za 57 minut porazil Coppejanse
Český tenista Tomáš Macháč (140.) zvládl vstup do challengeru v německém Ismaningu a postoupil do osmifinále. Ve svém prvním utkání nasazená šestka porazila Belgičana Kimmera Coppejanse (212.) za pouhých 57 minut po setech 6:4, 6:2.

Lehečka na favorizovaného Gasqueta nevyzrál
Jiří Lehečka (167.) v úvodním kole francouzského turnaje v Brestu nestačil na domácí hvězdu a třetího nasazeného Richarda Gasqueta (76.) a na místním challengeru končí. Český tenista s francouzským veteránem prohrál za 66 minut 2:6, 4:6.

Kolář nestačil na bývalou juniorskou jedničku
Zdeněk Kolář (138.) na challengeru v Brestu nevyzrál na favorizovaného Holgera Vituse Nodskova Runeho (121.), bývalou jedničku juniorského žebříčku ITF, a končí v úvodním kole. Osmnáctiletému Dánovi podlehl ve dvou setech 3:6, 3:6.

Fruhvirtová se kvalifikovala na osmdesátce ve Španělsku
Linda Fruhvirtová (336.) zvládla v ponděli na turnaji ITF ve španělském Les Franqueses del Valles hned dva kvalifikační zápasy a pronikla do hlavní soutěže.

Napřed ve druhém kole porazila domácí Jordinu Ramírezovou 6:1, 6:2 a prošla do finálového kola. V něm pak přehrála Rumunku Miriam Bulgaruovou (394.) 6:4, 6:1 a vybojovala postup do hlavního pavouka turnaje, jenž je dotován částkou 80 tisíc dolarů.