Denní menu, 18.10.2021: Čtyři Češky se představily ve čtyřhře na moskevském Kremlin Cupu

Hned dva české deblové páry vstoupily v pondělí do akce VTB Kremlin Cup v Moskvě (kategorie WTA 500). Marie Bouzková a Lucie Hradecká, plnící roli třetích nasazených, deklasovaly Kazašku Danilinovou a Australanku Rodionovovou. Tereza Martincová a Markéta Vondroušová naopak nestačily na Ukrajinku Kičenokovou a Rumunku Olaruovou. Jonáš Forejtek si zajistil místo v osmifinále challengeru Losinj Open v Chorvatsku. Úvodní kolo na turnaji stejné kategorie v kolumbijské Bogotě naopak znamená konečnou pro Víta Kopřivu.

Bouzková s Hradeckou dominovaly
Vstup do turnaje v Moskvě nemohly mít Marie Bouzková s Lucií Hradeckou lepší. V úvodním kole turnajové trojky dominovaly a za pouhých 58 minut deklasovaly kazašsko-australský pár Annu Danilinovou a Arinu Rodionovovou dvakrát 6:1.

České hráčky v utkání odvrátily oba brejkboly, kterým čelily. Samy si vypracovaly hned 17 brejkbolů, z nichž dokázaly pět proměnit.

Martincová a Vondroušová v deblu dohrály
Tereza Martincová a Markéta Vondroušová mají za sebou své deblové působení na moskevském VTB Kremlin Cupu. České tenistky v úvodním kole čtyřhry podlehly ukrajinsko-rumunské dvojici Nadija Kičenoková, Raluca Olaruová po 67 minutách 6:0, 2:6 a 4:10.

Obě Češky budou v akci ještě ve dvouhře, která je pro ně hlavní disciplínou. Zatímco Vondroušová vstoupí do singlového turnaje proti nasazené sedmičce Jeleně Rybakinové z Kazachstánu, Martincová narazí na rumunskou kvalifikantku Irinu Baraovou.

Kopřiva nestačil na Gonzáleze
Vít Kopřiva (200.) dohrál na antukovém challengeru v kolumbijské Bogotě už v prvním kole. Třetí nasazený účastník turnaje v pondělí nestačil na domácího Alejandra Gonzáleze (461.) po hodině a 53 minutách 2:6 a 6:7(5).

Český tenista mohl získat druhý set, když podával za stavu 5:4, svou šanci ale nevyužil. González, jenž je někdejší světovou sedmdesátkou, poté ovládl zkrácenou hru.

Forejtek na úvod neztratil set
Jonáš Forejtek (316.) vstoupil do antukového challengeru Losinj Open v Chorvatsku vítězstvím dvakrát 6:4 nad rumunským držitelem divoké karty Victorem Vladem Corneou (1166.).

Český favorit sice v úvodní sadě prohrával 1:3, pak ale získal pět ze šesti gemů a ujal se vedení o set. Ve druhém dějství sice ztratil náskok 3:1, posléze však uspěl na returnu v deváté hře a duel následně navzdory třem brejkbolům soupeře dopodával. Jeho soupeřem v osmifinále bude buď Brit Jay Clarke (194.), nebo Ital Andrea Arnaboldi (273.).

VTB Kremlin Cup, Moskva (ženy, RUS, 565 530 USD, tvrdý povrch – hala)
N. Kičenoková (UKR), Olaruová (ROU) – MARTINCOVÁ, VONDROUŠOVÁ 0:6, 6:2, 10:4
Danilinová (KAZ), Rodionovová (AUS) – BOUZKOVÁ, HRADECKÁ 1:6, 1:6

Bogota Open (muži, COL, 52 080 USD, antuka)
Bart Stevens (NED, 974.) – JAROSLAV POSPÍŠIL (741.) 6:3, 6:7(2), 3:6

Alejandro González (COL, 461.) – VÍT KOPŘIVA (200.) 6:2, 7:6(5)