Překvapivě brzký konec? Finalistky US Open v Indian Wells dohrály

- Michal Hladký

Emma Raducanuová ani Leylah Fernandezová na fenomenální US Open v Indian Wells nenavázaly. Obě mladičké finalistky amerického grandslamu se s podnikem kategorie WTA 1000 rozloučily relativně záhy – britská tenistka narazila hned ve druhém kole, ta kanadská pak v osmifinále.

Osmnáctiletá Emma Raducanuová svým vítězstvím na US Open naprosto pobláznila Velkou Británii. Během několika dní se z neznámé tenistky stala superstar, na kterou ostrovní fanoušci čekali od dob největší slávy Andyho Murrayho.

S tím ovšem přichází i tlak ze strany veřejnosti a tisku, který by mohl mít svůj vliv na výsledek utkání druhého kola turnaje v Indian Wells. V něm Raducanuová podlehla Aljaksandře Sasnovičové, až 100. hráčce světového žebříčku, a to po setech 2:6, 4:6.

Nicméně Britka nervozitu popřela. „Necítila jsem žádný tlak. Jsem ráda, že jsem tady mohla startovat na divokou kartu. Aljaksandra hrála extrémně dobře, vyhrát si zasloužila,“ zmínila se na pozápasové tiskové konferenci.

O něco více se zadařilo Leylah Fernandezové, poražené finalistce amerického grandslamu. Drobná Kanaďanka nejdříve porazila 6:2, 6:3 Alizé Cornetovou, načež udolala Anastasiji Pavljučenkovovou po setech 5:7, 6:3 a 6:4.

Další pohádkovou jízdu ale v Indian Wells nezaznamená, stopku jí totiž v úterním osmifinále vystavila Shelby Rogersová. Fernandezová nezvládla tiebreak třetí sady a prohrála po výsledku 6:2, 1:6 a 6:7(4).

Celkově to na kalifornském turnaji kategorie WTA 1000 favoritkám příliš nesvědčí. Do čtvrtfinále neprošla ani jedna z osmi nejvýše nasazených hráček, a to například Karolína Plíšková, Iga Šwiateková, Barbora Krejčíková nebo Elina Svitolinová.