Denní menu, 11.10.2021: Plíšková padla s hráčkou druhé stovky! Krejčíková v Indian Wells postupuje

V zámoří pokračuje prestižní tisícovka BNP Paribas Open v Indian Wells. Už ve 3. kole končí turnajová jednička Karolína Plíšková, která senzačně podlehla Brazilce Haddadové Maiaové, tenistce z druhé stovky žebříčku, která se dostala do hlavní soutěže jako šťastná poražená z kvalifikace. Suverénní postup do osmifinále si naopak zajistila Barbora Krejčíková, jež ztratila jen pět her s domácí Amandou Anisimovovou. Jonáš Forejtek v pondělí zvládl obě kvalifikační kola na challengeru v Neapoli, a postoupil tak do hlavní soutěže. Další Češi a Češky hrají na akcích ITF.

Krejčíková prolétla do osmifinále
Barbora Krejčíková (5.) postoupila při své premiéře v hlavní soutěži podniku v Indian Wells do osmifinále. Nasazená trojka nedala v utkání 3. kola šanci domácí Amandě Anisimovové (81.), kterou porazila za 70 minut 6:2 a 6:3. Slabší chvilku si vybrala Krejčíková pouze ve druhém setu za stavu 4:1, kdy poprvé (a naposledy) ztratila servis. Soupeřka se dotáhla na rozdíl gemu a poté znovu "kousala" na příjmu, česká favoritka ale klíčový osmý gem získala a následně duel ukončila celkově pátým brejkem na returnu. O čtvrtfinále si vítězka letošního Roland Garros zahraje s Paulou Badosaovou (27.) ze Španělska, jež smetla dvakrát 6:2 domácí Gauffovou.

Šok v Indian Wells! Plíšková padla s hráčkou druhé stovky
Turnaj v Indian Wells přišel o nejvýše nasazenou hráčku! Karolína Plíšková (3.) ve 3. kole překvapivě nestačila na Beatriz Haddadovou Maiaovou (115.) z Brazílie, s níž prohrála za 2 hodiny a 4 minuty 3:6 a 5:7. Zápas probíhal za silného větru, který měl na kvalitu hry zásadní vliv. Podání bylo po celý průběh spíše nevýhodou. Plíšková ho ztratila proti soupeřce z druhé světové stovky, která se do hlavní soutěže dostala až jako šťastná poražená z kvalifikace, hned osmkrát. Navíc nastřádala na servisu rovnou dvanáct dvojchyb. Druhý set nabídl v jednu chvíli osm brejků v řadě. Plíšková se pak dotáhla ze stavu 3:5 na 5:5 a zdálo se, že má navrch. Za stavu 5:6 ale na podání promarnila vedení 30:0 a turnaj tak pro semifinalistku z let 2016 a 2017 nečekaně skončil.

Forejtek zvládl dvojboj a kvalifikoval se
Jonáš Forejtek (316.) dnes zvítězil v obou kvalifikačních kolech na antukovém challengeru v italské Neapoli. Dvacetiletý Čech nejprve porazil v odložené první kvalifikační rundě domácího outsidera Mariana Tammara (-) 3:6, 6:3, 6:2 a posléze vyzrál i na Španěla Javiera Barranca Cosana (303.) po setech 3:6, 7:5 a 6:4. Forejtek prohrával ve druhém střetnutí už 3:6 a 2:4, pak ale předvedl parádní obrat.

Český tenista narazí v úterním prvním kole hlavní soutěže na Itala Giana Marca Moroniho (207.).

BNP Paribas Open, Indian Wells (ženy, USA, 8 761 725 USD, tvrdý povrch)