Zápis do tenisové historie! Bouzková padla po bezmála čtyřech hodinách boje

To byl maraton! Marie Bouzková si v úvodním kole prestižního podniku v Indian Wells sáhla až na dno svých sil. S italskou kvalifikantkou Martinou Trevisanovou strávila na kurtu téměř čtyři hodiny. Druhý letošní a celkově sedmý nejdelší zápas na okruhu WTA v otevřené éře nakonec skončil pro pražskou rodačku těsnou porážkou 4:6, 7:6(8) a 4:6.

Bouzková byla v úvodním setu dvakrát o brejk napřed, od stavu 4:3 ale prohrála tři gemy v řadě (z toho dva při svém podání) a tím i celé dějství.

V tom druhém pak Češka dotáhla manko 2:4 a za stavů 5:4 a 6:5 podávala na ukončení setu. Zejména ve druhém případě byla svému záměru hodně blízko, ani jeden ze dvou setbolů ovšem nevyužila. Další tři pak zahodila Bouzková za stavu 6:3 v tiebreaku, aby vzápětí musela odvracet dva mečboly Trevisanové. Neskutečná bitva ale nakonec přeci jen dostala další pokračování – Bouzková vyhrála zkrácenou hru nejtěsnějším rozdílem 10:8 a vynutila si třetí set.

Vyrovnaná podívaná se konala rovněž v rozhodujícím partu zápasu. Bouzková dokázala dvakrát zlikvidovat Italčin náskok brejku. Na ten z devátého gemu už ale odpověď neměla, a dlouhatánský duel tak pro ni po urputných 3 hodinách a 52 minutách skončil hořce. Sedmadvacetiletá italská kvalifikantka naopak slavila už třináctou výhru z posledních patnácti střetnutí.

Zápas se okamžitě dostal do povědomí sportovních médií. Se svou délkou se stal v otevřené éře sedmým nejdéle trvajícím duelem na ženském okruhu a zároveň druhým nejdelším utkáním tohoto ročníku. Letošní primát drží Slovenka Kristína Kučová, jež porazila ve čtvrtfinále v Gdyni Gruzínku Gorgodzeovou ve třech tiebreacích za 3 hodiny a 55 minut.

TOP 5 nejdelších WTA zápasů v roce 2021

1. Kristína Kučová (SVK) – Jekatěrine Gorgodzeová (GEO) 6:7(4), 7:6(7), 7:6(3) (Gdyně, Polsko; 3:55 hod.)
2. Martina Trevisanová (ITA) – MARIE BOUZKOVÁ 6:4, 6:7(8), 6:4 (Indian Wells, USA; 3:52 hod.)
3. Sara Sorribesová Tormová (ESP) – Camila Giorgiová (ITA) 7:6(4), 6:7(7), 7:5 (Řím, Itálie; 3:51 hod.)
4. Elise Mertensová (BEL) – Rebecca Petersonová (SWE) 3:6, 7:6(5), 7:6(5) (US Open, USA; 3:40 hod.)
5. Rebeka Masarová (ESP) – Ana Bogdanová (ROU) 6:7(9), 7:6(2), 7:6(9) (US Open, USA; 3:40 hod.)