Denní menu, 1.10.2021: Vondroušová a Veselý úspěšně otočili čtvrtfinálové bitvy. Kolář neproměnil dva mečboly

Markéta Vondroušová, která zvládla v Chicagu předchozí tři duely bez ztráty setu, v pátečním čtvrtfinále svedla náročnou třísetovou bitvu, v níž si zajistila postup do semifinále. Stříbrná olympijská medailistka udolala v rozhodujícím tiebreaku nasazenou desítku Danielle Collinsovou. Postup do semifinále na Chicago Fall Tennis Classic vybojovala také deblistka Květa Peschkeová. Jiří Veselý ve čtvrtfinále halového challengeru ve francouzském Orléans otočil zápas s domácím Richardem Gasquetem. Zdeněk Kolář svedl ve čtvrtfinále antukového challengeru v rumunském Sibiu velkou bitvu s nejvýše nasazeným Stefanem Travagliou, proti němuž nevyužil dva mečboly.

Vondroušová otočila souboj s Collinsovou
Markéta Vondroušová (41.) si na turnaji v Chicagu zahraje semifinále! Postup do něj si v pátek zajistila po více než dvou a půl hodinách boje s domácí Danielle Collinsovou (28.), kterou porazila po obratu 6:7(4), 6:0, 7:6(3).

V rozhodujícím setu česká hráčka čelila hned dvakrát ztrátě brejku, ale jak za stavu 3:4, tak za stavu 6:5, kdy soupeřka nedopodávala, dokázala nepříjemné situace vyřešit. V rozhodujícím tiebreaku pak odskočila do vedení 4:1, neztratila ani jednou podání a vybojovala zasloužený postup.

Peschkeová vybojovala postup do semifinále
Květa Peschkeová spolu s německou parťačkou Andreou Petkovicovou vybojovaly v Chicagu postup do semifinále čtyřhry. V utkání s chilsko-americkou dvojicí Alexou Guarachiovou a Desirae Krawczykovou dokázaly zvítězit ve třech setech 4:6, 6:4, 10:8.

Veselý vydřel postup po téměř třech hodinách
Jiří Veselý (86.) na challengeru v Orléans svedl ve čtvrtfinále s domácím Richardem Gasquetem (81.) ohromně náročnou bitvu, kterou nakonec po téměř třech hodinách vyhrál 6:7(5), 6:4, 6:2. Český tenista se prezentoval výtečným výkonem na servisu, když sice čelil sedmi brejkbolům soupeře, ale ani jednou si podání neprohrál. Od druhé sady se navíc začal prosazovat na returnu a rozhodující set zakončil ve velkém stylu, když od stavu 1:2 vyhrál pět her v řadě.

Kolář nevyužil dva mečboly, bitvu s nasazenou jedničkou prohrál
Zdeněk Kolář (148.) má za sebou ve čtvrtfinále turnaje v Sibiu dramatickou a více než dvě a půl hodiny trvající bitvu s nasazenou jedničkou Stefanem Travagliou (97.). I před obdržený kanár v prvním setu se dokázal nakopnout k parádnímu obratu, který ale nakonec nedotáhl do konce a prohrál těsně 0:6, 7:5, 6:7(6).

V rozhodující sadě český tenista vedl už 4:1, ale o vedení přišel, přesto měl na returnu ve 12. hře hned dva mečboly. Využít se mu je ovšem nepovedlo a o vítězi musel rozhodnout až závěrečný tiebreak, v němž oba hráči svedli vyrovnaný souboj, který na svou stranu strhnul Ital až v samotné koncovce za stavu 6:6, kdy získal poslední dva body utkání.

Duda i Krumich v Budapešti dohráli
Čeští tenisté Filip Duda (1235.) a Martin Krumich (754.) končí na turnaji ITF v Budapešti ve čtvrtfinále. Zatímco Duda nestačil na domácího Zsombora Pirose (358.) po třísetovém souboji 2:6, 6:3, 3:6, Krumich prohrál s dalším maďarským hráčem Matem Valkuszem (454.) jednoznačně 2:6, 1:6.

Chicago Fall Tennis Classic (ženy, USA, 565 530 USD, tvrdý povrch)
Danielle Collinsová (USA, 28.) – MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (41.) 7:6(4), 0:6, 6:7(3)

Guarachiová (CHI), Krawczyková (USA) – PESCHKEOVÁ, Petkovicová (GER) 6:4, 4:6, 8:10

16eme Open d'Orleans (muži, FRA, 132 280 eur, tvrdý povrch – hala)
JIŘÍ VESELÝ (86.) – Richard Gasquet (FRA, 81.) 6:7(5), 6:4, 6:2

Sibiu Open (muži, ROU, 44 820 EUR, antuka)
Stefano Travaglia (ITA, 97.) – ZDENĚK KOLÁŘ (148.) 6:0, 5:7, 7:6(6)