Denní menu, 13.9.2021: Kopřiva ve Štětíně neuspěl, další Češi hráli na turnajích ITF

Favorizovaný Vít Kopřiva prohrál v úvodním kole antukového challengeru v polském Štětíně s domácím držitelem divoké karty Pawlem Ciašem, tedy tenistou ze sedmé stovky světového žebříčku. Další Češi a Češky hráli v kvalifikacích pětadvacetitisícových podniků ITF, z nichž jeden se tento týden koná také v Jablonci nad Nisou.

Kopřiva nezvládl bitvu s Ciašem
Vít Kopřiva (198.) na antuce v polském Štětíně sérii tří porážek v řadě neukončil. Český tenista byl v utkání úvodního kola obrovským papírovým favoritem, nestačil však na soupeře ze sedmé stovky žebříčku. Domácímu držiteli divoké karty Pawlu Ciašovi (640.), jenž hrál v letošní sezoně svůj premiérový zápas na challengeru, podlehl za dvě hodiny a 29 minut 2:6, 6:4 a 4:6.

Rodák z Bílovce prohrával vinou devíti ztracených gemů v řadě v jednu chvíli už 2:6 a 1:4, poté ale zničehonic přepnul na vyšší výkonnostní stupeň a rychle sadu sérií pěti vyhraných her otočil. Do třetího setu vstoupil Kopřiva brejkem a vedením 2:0. Měl jasně navrch, pak ale jako by někdo opět mávl kouzelným proutkem. Ciaš postupně otočil na 5:3, a byť za tohoto stavu duel na podání neukončil, o gem později tak učinil na returnu.

Pekao Szczecin Open, Štětín (muži, POL, 132 280 EUR, antuka)
Pawel Ciaš (POL, 640.) – VÍT KOPŘIVA (198.) 6:2, 4:6, 6:4

M25 Sintra II (muži, POR, 25 000 USD, tvrdý povrch)