12. 9. 2021
Zpravodajství Grandslam

Spojují je úspěchy i láska k Přátelům. Jsem podivínka jako Monica! směje se elitní deblistka

Desirae Krawczyková a Joe Salisbury jsou letos dominantními osobnostmi soutěží ve smíšené čtyřhře. Američanka s Britem se společně zúčastnili tří grandslamů, přičemž hned dva dokázali ovládnout. Když v sobotu přidali k trofeji z Roland Garros vavřín z US Open, mohli se s úsměvem ohlédnout za parádním rokem na akcích velké čtyřky. „Je to úžasný pocit, když si uvědomím, čeho jsme letos dosáhli,“ řekl za oba devětadvacetiletý Salisbury.

Vyjmenovat všechny letošní deblové úspěchy Desirae Krawczykové a Joea Salisburyho na grandslamech nepatří k nejjednodušším úkolům. Americko-britská dvojice opanovala mix na Roland Garros a US Open, k tomu přidala semifinálovou účast na Australian Open.

Na Wimbledonu spolu Krawczyková a Salisbury nehráli, protože se chtěl britský tenista na domácím grandslamu představit po boku krajanky. Spolu s Harriet Dartovou se probojovali až do finále, kde je nezastavil nikdo jiný než Krawczyková spolu s jiným britským parťákem Nealem Skupskim.

„Des vyhrála tři tituly v řadě, což je neuvěřitelné,“ vysekl své parťačce poklonu sám veleúspěšný Salisbury, který se po boku svého zkušeného amerického spoluhráče Rajeeva Rama radoval na US Open také z titulu v mužské čtyřhře.

Salisbury se tak stal prvním Britem v open éře, jenž na jediném grandslamu oslavil dvě deblové trofeje.

A co expertka na mix Krawczyková? Ta se díky vydařené letošní sezóně zařadila po bok Martiny Navrátilové, Martiny Hingisové nebo Leandera Paese, kteří v minulosti také ovládli smíšenou čtyřhru na třech ze čtyř grandslamů v kalendářním roce.

„Upřímně o tom musím popřemýšlet, protože mi to připadá bláznivé. Jsem šťastná za to, jak se nám daří,“ vyjádřila se ke svému zápisu do historie sedmadvacetiletá deblová specialistka.

Jestliže se deblovému týmu výrazně daří, fanoušky i experty zajímá recept na úspěch. Krawczykovou a Salisburyho spojuje kromě lásky k tenisu i nadšení pro populární seriál Přátelé, jímž si zpříjemňují společné chvíle.

„Oba neustále odkazujeme na Přátele a využíváme jejich hlášky. Nejspíš jsem blízko Rossovi,“ hlásil Salisbury, s jehož volbou byla spokojená i parťačka.

„Ano, on je určitě Ross,“ měla jasno Krawczyková. „A já jsem určitě Monica, zkrátka podivínka. Vždy chci, aby byly věci po mém,“ doplnila s úsměvem majitelka tří letošních grandslamů ve smíšené čtyřhře.

Joe Salisbury Desirae Krawczyková

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Denní menu, 4.7.2022: Češi ve Wimbledonu načali druhý týden. Lehečka vstoupil do challengeru v Salzburgu vítězně

Do pondělního programu ve Wimbledonu zasáhlo pět Čechů, všichni však tentokrát v juniorské kategorii. Ve finále kvalifikace challengerového turnaje v Braunschweigu neuspěl Václav…

Přátelský souboj o semifinále. Bouzková? Miluji její styl hry, doznala se Džabúrová

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z LONDÝNA – Od wimbledonského čtvrtfinále mezi Marií Bouzkovou a Ons Džabúrovou si fanoušci můžou slibovat krásnou tenisovou podívanou podle pravidel…

Počtvrté v historii! České naděje si podmanily prestižní Summer Cup

Český tenis slaví další úspěch! Dívky v kategorii U14 ovládly v italském Loanu evropský Summer Cup, a to už počtvrté v historii samostatné České republiky. Cestu za cenným titulem…

Duo K+S znovu na scéně! České hvězdy už třikrát vyhrály, soupeřky je řádně prověřily

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z LONDÝNA – Po čtyřměsíční pauze, vynucené zdravotními potížemi, se na kurtu opět společně prohánějí Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Elitní česká…

Dohra třaskavého duelu: Kyrgios i Tsitsipas vyfasovali pokuty

Jejich duel má poslední dohru. Nick Kyrgios a Stefanos Tsitsipas byli potrestáni za své chování v průběhu 3. kola Wimbledonu, dohromady si odnesli pokutu 14 tisíc amerických…

Wimbledon: Senzační Bouzková postoupila poprvé do čtvrtfinále dvouhry! Zastavila Garcíaovou

Marie Bouzková je ve Wimbledonu k nezastavení! V neděli odpoledne zvládla také osmifinále dvouhry, ve kterém si poradila s osm zápasů neporaženou Caroline Garcíaovou 7:5, 6:2. Ve…

Další články