Denní menu, 10.9.2021: Veselý skončil v semifinále challengeru, Kolář schytal kanára

Jiří Veselý poprvé v sezoně postoupil na některém z turnajů do semifinále, místenku v duelu o titul ale nevybojoval. Česká mužská jednička prohrála v rakouském Tullnu s Němcem Matsem Moraingem ve třech setech. V bosenské Banja Luce neuspěl v singlovém čtvrtfinále Zdeněk Kolář, jenž uhrál se Srbem Nikolou Milojevičem jen tři gemy a inkasoval nepopulárního kanára. Kolář následně skončil po boku Ukrajince Sačka i v semifinále čtyřhry. Ve Frýdku-Místku pokračoval ženský antukový podnik ITF s dotací 25 tisíc dolarů. Postup do semifinále si zajistily Miriam Kolodziejová a Jesika Malečková.

Veselý si challengerové finále nezahraje
Nasazená dvojka Jiří Veselý (90.) skončil na antukovém challengeru v rakouském Tullnu v semifinále, když prohrál z pozice favorita s Němcem Matsem Moraingem (242.) po dvou hodinách a devíti minutách 6:3, 5:7 a 3:6.

Český tenista nasázel v utkání rovných 20 es, zahrál ale také devět dvojchyb. Jeho přemožitel nastřádal dokonce 22 es, přičemž dvojchybu spáchal jenom třikrát. O osudu každého setu rozhodl vždy jediný brejk.

Kolář končí v deblovém semifinále
Zdeněk Kolář se na antukovém challengeru v Banja Luce rozloučil také se soutěží čtyřhry. Česká tenista a jeho ukrajinský parťák Vitalij Sačko prohráli v deblovém semifinále s chorvatskými bratry Ivanem a Matejem Sabanovovými 6:2, 3:6 a 6:10. Kolář v pátek neuspěl ani v singlovém čtvrtfinále.

Kolář prohrál devět gemů v řadě a singl pro něj v Bosně a Hercegovině skončil
Zdeněk Kolář (182.) do čtvrtého semifinále v sezoně v bosenské Banja Luce nepostoupil. Vítěz dvou letošních challengerů prohrál s Nikolou Milojevičem (160.) za hodinu a 16 minut 3:6, 0:6 a s dvouhrou se rozloučil inkasovaným kanárem ve čtvrtfinále.

Do utkání přitom vstoupil Čech bleskovým brejkem, a byť na něj srbský oponent ihned reagoval, ve třetím gemu loupil Kolář na příjmu znovu. Ani druhý brejk ovšem rodák z Bystřice nad Pernštejnem nepotvrdil. Zprvu velice vyrovnaný zápas se pak od stavu 3:3 zčistajasna změnil v jasnou záležitost nasazené čtyřky. Milojevič i díky velkému množství Kolářových chyb vyhrál všech devět zbývajících gemů a postoupil do svého třetího letošního semifinále.

Grandslam

US Open, New York (USA, 57 500 000 USD, tvrdý povrch)
Čtvrtfinále dívčí čtyřhry
Jimenezová Kasintsevová (AND), Mintegiová Del Olmová (ESP) – B. FRUHVIRTOVÁ, L. FRUHVIRTOVÁ 6:4, 7:6(3)