US Open: Kr. Plíšková suverénně postoupila, Macháč nepotvrdil roli favorita

V Národním tenisovém centru Billie Jean Kingové pokračovala druhým hracím dnem kvalifikace grandslamového US Open. Po sestupu v žebříčku musí po pěti letech bojovat o hlavní soutěž Kristýna Plíšková, jež na úvod hladce přehrála Rusku Savinychovou. Tomáš Macháč při své premiéře v newyorské kvalifikaci překvapivě nestačil na Itala Moroniho ve dvou setech.

Macháč ztroskotal na antukáři Moronim
Nečekaně už v prvním kole US Open skončil Tomáš Macháč (143.), který z pozice favorita prohrál s italským antukářem Gianem Marcem Moronim (250.) po hodině a 39 minutách 5:7 a 4:6.

Český tenista v prvním setu nevyužil čtyři brejkboly a nakonec to byl Ital, jenž proměnil ve dvanácté hře svůj první brejkbol a zároveň setbol. Ve druhém dějství se Moroni dostal do vedení 5:2. Macháč sice dohnal manko brejku a snížil na 4:5, při svém podání poté odvrátil čtyři mečboly, na ten pátý už ale nenašel odpověď.

Kr. Plíšková na úvod nezaváhala
Kristýna Plíšková (115.) zahájila své tažení kvalifikací US Open hladkou výhrou 6:2 a 6:1 nad Ruskou Valerií Savinychovou (192.), která tak prohrála už popáté v řadě.

Devětadvacetiletá Češka si k postupu do druhého kola kvalifikace pomohla osmi esy, na kurtu strávila pouze 53 minut. Zatímco ruské soupeřce nenabídla ani jeden brejkbol, sama využila hned pět z devíti příležitostí na returnu.

Další soupeřkou Plíškové, jež se grandslamové kvalifikace účastní poprvé od roku 2016, bude Američanka Robin Andersonová (224.).