Denní menu, 16.8.2021: Krejčíková i Kvitová zvládly první kolo v Cincinnati

S novým týdnem přichází nový prestižní turnaj. Po konci prestižní akce v Montréalu máme před sebou Cincinnati, kde dnes do druhého kola prošly Petra Kvitová a Barbora Krejčíková. Ve čtyřhře se vítězně představila Květa Peschkeová. Rozjely se rovněž turnaje menších kategorií. Včetně domácího podniku v Prostějově.

Kvitová porazila obhájkyni titulu
Petra Kvitová (12.) v prvním kole turnaje v Cincinnati porazila obhájkyni titulu. Domácí Madison Keysovou (26.) vyprovodila z kurtu za hodinu a dvaatřicet minut po výsledku 7:5, 6:4.

Jednatřicetiletá rodačka z Bílovce zahájila zápas skvěle, v prvním gemu prolomila servis soupeřky. Brejk ale neudržela, v šesté hře Keysová vrátila stav do vyrovnané podoby. Klíčový moment úvodního dějství nastal v jedenáctém gemu, kdy Kvitová získala druhý brejk a na servisu posléze sadu uzavřela.

Úvod druhého setu hodně připomínal první sadu. Petra Kvitová získala brejk, který tentokráte udržela až do konce utkání, přestože musela odvracet nemalou porci brejkbolů. Za stavu 5:4 na podání nezaváhala, postup si vystřílela čistou hrou.

Krejčíková zvládla první kolo bez sebemenších problémů
Barbora Krejčíková (10.) postoupila na turnaji v Cincinnati do dalšího kola. V úvodu amerického podniku se střetla s Ruskou Darjou Kasatkinovou (27.), kterou přehrála za hodinu a dvanáct minut po setech 6:3 a 6:2.

Česká tenistka si dobře vedla na servise. Soupeřce povolila jen tři brejkboly, přičemž všechny z nich dokázala odvrátit. Naopak šancí, jak prolomit podání ruské tenistky, měla osm. Krejčíková využila tři.

Peschkeová s Perezovou odvrátily dva mečboly a postoupily
Květa Peschkeová a Australanka Ellen Perezová si zahrají v americkém Cincinnati osmifinále čtyřhry. Česko-australský pár v prvním kole přehrál Tchajwanky Ch. a L. Čanovy, a to za necelé dvě hodiny po sadách 2:6, 7:6(1), 10:6. Tchajwanské tenistky mohly ukončit zápas za stavu 6:5 ve druhém setu. Měly k dispozice dva mečboly, ani jeden ale nevyužily.

Forejtek se na challengeru v Luedenscheidu nekvalifikoval
Jonáš Forejtek (322.) musí zapomenout na hlavní soutěž challengerového turnaje v Luedenscheidu. Semifinalista nedávno skončeného podniku v Prostějově ve finále kvalifikace nestačil na Javiera Barranca Cosana (331.) 1:6, 6:7(2). Forejtek po neúspěšném úvodním setu ve druhé sadě stáhl manko 3:5, v devátém gemu odvrátil dva mečboly. Za stavu 5:6 nabídl soupeři dalších pět příležitostí na ukončení zápasu, všechny zažehnal. Ve zkrácené hře ovšem získal pouhé dva míčky.

Western & Southern Open, Cincinnati (ženy, USA, 1 835 490 USD, tvrdý povrch)
BARBORA KREJČÍKOVÁ (10.) – Darja Kasatkinová (RUS, 27.) 6:3, 6:2
PETRA KVITOVÁ (12.) – Madison Keysová (USA, 26.) 7:5, 6:4

Perezová, PESCHKEOVÁ – Ch. Čan, L. Čan (obě TWN) 2:6, 7:6(1), 10:6

Platzmann-Sauerland-Open, Lüdenscheid (muži, GER, 44 820 EUR, antuka)
JONÁŠ FOREJTEK (318.) – Javier Barranco Cosano (ESP, 331.) 1:6, 6:7(2)

ITF World Tennis Tour Maspalomas, San Bartolome de Tirajana (ženy, ESP, 60 000 USD, antuka)
2. kolo kvalifikace
Victoria Jiménezová Kasintsevová (AND, 665.) – SÁRA BEJLEK (439.) 1:6, 6:4, 10:7

Prostějov Open by Zeleneč (muži, CZE, 25 000 USD, antuka)

Turnaji se více věnujeme zde.

Vrnjačka Banja Open (ženy, SRB, 25 000 USD, antuka)
ANETA LABOUTKOVÁ (605.) – Tamara Maleševičová (SRB, 989.) 7:5, 7:5

Überlingen Open (muži, GER, 25 000 USD, antuka)
MARTIN BENEŠ (-) – Arslanbek Temirhanov (SWE, -) 6:4, 2:6, 10:4

Erwitte Open (ženy, GER, 15 000 USD, antuka)
ANETA KLADIVOVÁ (1160.) – Marie-Charlot Lonnemannová (GER) 6:0, 6:0

Carinthian Open 2021, Villach (ženy, AUT, 15 000 USD, antuka)
LINDA ŠEVČÍKOVÁ (-) – IVANA ŠEBESTOVÁ (1119.) 6:2, 2:6, 10:8
Sofia Rocchettiová (ITA, 1411.) – VERONIKA VLKOVSKÁ (1121.) 1:6, 1:6

Alexsandra Pospelovová (RUS, 1114.) – NIKOLA NOVOTNÁ (-) 3:6, 2:6

LINDA ŠEVČÍKOVÁ (-) – Elisa Cesarina Vincenttiová (ITA, -) 6:4, 6:1
Lara Pfeiferová (ITA, -) – IVANA ŠEBESTOVÁ (1119.) 7:5, 3:6, 5:10
Laura Radakovičová (BIH, -) – VERONIKA VLKOVSKÁ (1121.) 1:6, 1:6

Carinthian Open 2021, Villach (muži, AUT, 15 000 USD, antuka)
PETR HÁJEK (1028.) – Daniele Valentino (ITA, -) 6:3, 6:1
Leonardo Chiari (ITA, -) – ONDŘEJ HORÁK (1855.)

Guillermo Aracena (CHI, -) – ONDŘEJ HORÁK (1855.) 1:6, 2:6

Lodž $15,000 (muži, POL, 15 000 USD, antuka)
DOMINIK KELLOVSKÝ (1439.) – Valerio Aboian (ARG, 1616.) 0:6, 1:6

Kamil Gajewski (POL, -) – KRYŠTOF ZAPSKÝ (-) 6:3, 6:3
DOMINIK KELLOVSKÝ (1439.) – Maksymilian Samojlowicz (POL, -) 6:3, 4:0 skreč. Samojlowicz

M15 Bratislava (muži, SVK, 15 000 USD, antuka)
Samuel Peško (SVK, -) – JIŘÍ BARNÁT (1637.) 3:6, 0:4 skreč. Peško
Boris Butulija (SRB, 1193.) – MARTIN MACHALA (-) 6:0, 6:3