Denní menu, 12.8.2021: Kar. Plíšková v Montréalu postoupila do čtvrtfinále. Kvitová i Siniaková končí

Karolína Plíšková byla prestižním na turnaji v Montréalu jedinou úspěšnou českou zástupkyní v osmifinále dvouhry. Kateřina Siniaková podlehla Španělce Sorribesové Tormové ve třech setech, Petra Kvitová padla s Camilou Giorgiovou. Ani jeden z deblů v Kanadě neuspěl. Rovněž pokračovaly turnaje nižších kategorií, včetně challengeru na pražské Spartě.

Kvitová skončila na raketě Giorgiové
Petra Kvitová (12.) se s turnajem v Montréalu rozloučila v osmifinále dvouhry. Zkušená Češka v zápase o čtvrtfinále padla s Camilou Giorgiovou (71.) dvakrát 4:6. Kvitová v úvodní sadě prohrávala 1:4. V deváté hře si ztracené podání vzala zpátky, brejk však nepotvrdila, vinou čehož nezvládla první set. Ve druhém dějství dvakrát soupeřku rebrejkla, po neúspěšném gemu za stavu 4:5 při vlastním podání však už se zápasem neměla šanci co udělat.

Kar. Plíšková prošla do čtvrtfinále v Montréalu
Karolína Plíšková (6.) si na turnaji v Montréalu zahraje čtvrtfinále dvouhry. Čtvrtá nasazená tenistka turnaje po 82 minutách vyřadila domácí Amandu Anisimovovou (86.) po sadách 6:1, 7:6(8).

Plíšková v úvodním setu dominovala, soupeřce nedovolila se pořádně dostat do hry. Během 22 minut získala úvodní sadu 6:1. Ve druhém setu si vypracovala náskok 5:2. O dva gemy později podávala na výhru v zápase, poprvé v utkání však přišla o servis. Za stavu 6:5 si na returnu vypracovala mečbol, který však nevyužila. Tiebreak nabídl strhující podívanou. Češka dvakrát získala minibrejk, vždy o něj ale okamžitě přišla a za stavu 4:5 naopak byla na returnu. V této chvíli se však výborně ubránila. Během zkrácené hry dokonce odvracela setbol, postup si zajistila po čtvrtém využitém mečbolu.

Karolína Plíšková se o semifinále utká s přemožitelkou Kateřiny Siniakové, kterou byla Sara Sorribesová-Tormová (48.).

Siniaková v osmifinále neuspěla
Kateřina Siniaková (55.) třetí výhru na prestižní akci National Bank Open v Montréalu nepřidala. Pětadvacetiletá česká tenistka podlehla v osmifinále Saře Sorribesové Tormové (48.) po dvou hodinách a 50 minutách 7:6(4), 0:6 a 3:6. Siniaková tak nenavázala na svou výhru nad Španělkou z červnového travnatého turnaje v Bad Homburgu.

Kopřiva na nasazenou jedničku nestačil
Vít Kopřiva (201.) se na turnaji v Meerbuschi do čtvrtfinále neprobojoval. V souboji s nasazenou jedničkou Danielem Altmaierem (124.) prohrál po více než dvou a půl hodinách boje 6:7(3), 6:3, 3:6.

National Bank Open, Montréal (ženy, CAN, 2 820 000 USD, tvrdý povrch)
Sara Sorribesová Tormová (ESP, 48.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (55.) 6:7(4), 6:0, 6:3
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (6.) – Amanda Anisimovová (USA, 86.) 6:1, 7:6(8)
PETRA KVITOVÁ (12.) – Camia Giorgiová (ITA, 71.) 4:6, 4:6

2. kolo čtyřhry
MUCHOVÁ, KAR. PLÍŠKOVÁ – Kuděrmetovová (RUS), Rybakinová (KAZ) 2:6, 4:6

PESCHKEOVÁ, Perezová (AUS) – Linetteová (POL), Peraová (USA) 6:1, 2:6, 11:13

Internazionali di Tennis San Marino Open (muži, SMR, 66 640 eur, antuka)
Barrientos (COL), Martos Gornes (ESP) – KOLÁŘ, Martínez (VEN) 7:6(7), 3:6, 7:10

Rhein Asset Open, Meerbusch (muži, GER, 44 820 eur, antuka)
Daniel Altmaier (GER, 122.) – VÍT KOPŘIVA (201.) 7:6(3), 3:6, 6:3

TK Sparta Prague Open, Praha (muži, CZE, 31 440 EUR, antuka)
Filip Cristian Jianu (ROU, 322.) – JONÁŠ FOREJTEK (318.) 2:6, 6:4, 1:6

FOREJTEK, VRBENSKÝ – Gomez-Herrera (ESP), Vervoort (NED) 6:3, 7:5

Více se turnaji věnujeme zde.

Lotos Radom Cup (ženy, POL, 25 000 USD, antuka)
MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (301.) – Lara Saldenová (BEL, 300.) 6:4, 6:2

HINDOVÁ, MARKOVÁ – KOLODZIEJOVÁ, MALEČKOVÁ 2:6, 6:3, 10:7
Morisakiová, E. Semaová (obě JPN) – Astachovová (RUS), LABOUTKOVÁ bez boje

Uni-logistics Gdynia Open (muži, POL, 15 000 USD, antuka)
Filip Peliwo (CAN, 456.) – PETR HÁJEK (1029.) 6:2, 6:1

BOLARDT, ŠTĚPÁNEK – Klier Junior, Marcondes (oba BRA) 4:6, 3:6

3rd WTT W15 Bratislava (ženy, SVK, 15 000 USD, antuka)
Maria Fernanda Herazová Gonzalezová (COL, 630.) – IVANA ŠEBESTOVÁ (1119.) 6:2, 6:1
Adrienn Nagyová (HUN, 759.) – DARJA VIĎMANOVÁ (736.) 6:2, 6:2

Chudejová, Daubnerová (obě SVK) – Herazová Gonzalezová (COL), PULCHARTOVÁ 2:6, 4:6