2. 8. 2021
Zpravodajství

Zlatou radost nezhatily ani protesty. Hlavně, že se olympiáda koná, říká Zverev

Zlatým olympijským medailistou v mužské dvouhře se stal Alexander Zverev. Během šesti kol devítidenního turnaje nenašel přemožitele a v neděli po výhře 6:3, 6:1 nad Karenem Chačanovem vystoupal až na vrchol. Jeho zlatou radost nijak nezhatily ani protesty proti olympijským hrám, které se konaly poblíž centrálního dvorce v Ariake Tennis Parku.

Nebyly to ani zdaleka první protesty proti konání letošních Her. Demonstranti se prezentovali také při zahajovacím ceremoniálu a tentokrát byli v neděli slyšet i při finálovém utkání mužské dvouhry. Dle jejich názoru není v době pandemie covidu-19 vhodné pořádat takovou událost, jakou olympijské hry jsou.

Jejich demonstrování však nijak nevyvedlo z míry Zvereva, který však přiznal, že pokřiky byly slyšet i na kurtu. „Všichni jsme je slyšeli, bylo to docela hlasité,“ podotkl.

Podle německého šampiona však je dobře, že se olympijské hry konají. Naopak to podle něj světu v současnosti pomáhá zapomenout na těžké chvíle, kterými si prochází.

„Nejsem politik, takže toho moc neřeknu. Ale myslím, že většina lidí je šťastná, že se olympiáda koná,“ uvedl. „V těchto časech, ve kterých žijeme, je nejen příjemné, že se pořádá, ale je také důležité, aby se lidé měli na co dívat a mohli fandit,“ připomněl důležitost olympijských her i na psychiku lidí, kteří jsou po roce a půl pandemie koronaviru již unavení neustálými restrikcemi a nutností hlídat své chování.

Olympiáda jim v takových chvílích poskytuje příjemné rozptýlení, při kterém mohou na neustále trvající napětí a trápení zapomenout.

„Myslím, že je strašně důležité, že se olympijské hry konají právě teď. A to nejen pro Japonsko, ale pro celý svět,“ uzavřel zlatý šampion z mužské dvouhry, který už v semifinále překazil naděje Novaka Djokoviče na možný historický milník v podobě Golden Slamu.

Pro Němce je olympijské Tokio místem, kde si jako věrný reprezentant své země splnil svůj sen a přinesl Německu vůbec první titul v mužské dvouhře pod pěti kruhy. „Teď si to chci aspoň dvě minuty vážně užít a o ničem jiném nemluvit,“ usmíval se.

A rozhodně nesouhlasí s tím, že by olympijský turnaj byl kvůli řadě odhlášení nějakým slabším turnajem bez zájmu. Jeho zlatou radost mu nezhatí ani tento názor možných kritiků. „Byl to jeden z nejnáročnějších turnajů v této sezoně. Podle mě tu byli, s výjimkou Rafy, ti aktuálně nejlepší hráči,“ dodal.

Alexander Zverev

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Kyrgios ukončil bez ztráty podání tříleté čekání na titul. Ženám kralovaly Rusky

Nick Kyrgios si skvělou formu z Wimbledonu zjevně uchoval i pro turnaje na severoamerických betonech. Ve Washingtonu neztratil za celý týden ani jednou servis a ukončil své…

Žebříčky ATP/WTA: Lehečka opět na novém maximu, vzhůru stoupá i Siniaková

Jiří Lehečka triumfem v Liberci znovu vylepšil své žebříčkové maximum. Ziskem třetího challengerového titulu v kariéře a posunem o šest míst na 59. příčku světového pořadí upevnil…

Denní menu, 7.8.2022: Bouzková a Martincová se kvalifikovaly v Torontu. Čtyři Češi získali titul

Čeští tenisoví zástupci prožili mimořádně úspěšný den! Kateřina Siniaková slaví svůj první singlový titul od roku 2017, když ve finále turnaje kategorie ITF 100 v polském…

Bez ztráty setu! Kučmová vybojovala nejcennější titul kariéry

Už potřetí v této sezóně nenašla Aneta Kučmová (446.) přemožitelku na turnaji ITF! Dvaadvacetiletá Češka se tentokrát raduje z trofeje v belgickém Eupenu, když ve finále akce s…

Konec půstu! Siniaková slaví první singlovou trofej po pěti letech

Po čtyřech deblových trofejích se Kateřina Siniaková (80.) může radovat také z prvního letošního triumfu ve dvouhře. Šestadvacetiletá česká tenistka opanovala turnaj ITF s dotací…

Svijany Open: Paráda! Lehečka má třetí titul, podmanil si liberecký challenger

Lehečka ovládl v Liberci challenger Svijany Open Jiří Lehečka (65.) splnil na domácím antukovém challengeru v Liberci roli favorita a jakožto nasazená jednička se raduje z titulu!…

Další články