28. 7. 2021
Rozhovory Reprezentace

Velké vítězství! Hrozně moc pomáhá, že držíme spolu, raduje se duo K+S

České tenistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou v Tokiu nadále vítězí, z boje o olympijské medaile z ženské čtyřhry je nevyřadil ani mimořádně náročný program. Turnajové jedničky vyhrály v rozmezí necelých 19 hodin dva třísetové zápasy, když tentokrát otočily nervy drásající souboj proti singlové světové jedničce Bartyové a její australské krajance Sandersové. „Bylo to pro nás velké vítězství a podle toho vypadala i oslava,“ přiznala po výhře 3:6, 6:4 a 10:7 v rozhovoru Krejčíková. Nyní čekají na obě jmenované Rusky Kuděrmetovová s Vesninovou.

Jak moc jste rády, že jste dnešní dramatické čtvrtfinále zvládly?
Siniaková: Byl to hrozně těžký zápas. Australanky nastoupily famózně. Ze začátku nás úplně přejely, my jsme ale spolu držely, navzájem se podporovaly a jejich slabá chvilka nakonec přišla. Nám se povedlo ji využít a vyhrály jsme.
Krejčíková: I když se nám nepovedl první set, tak jsme hrály, bojovaly a podržely jsme si servisy. Pak jsme brejkly Bartyovou, to nám hodně pomohlo a je to naopak dost srazilo. Bylo super, že jsme brzy vedly v supertiebreaku a držely jsme se od nich dál. Musím se pochválit, že jsem zápas zakončila dvěma dobrými servisy. Katka dala u prvního dobrý volej a Bartyová zkazila. U druhého zkazila soupeřka return. Bylo to pro nás velké vítězství a podle toho vypadala i oslava.

Jak dlouho jste kousaly fakt, že máte po náročném včerejšku hned zkraje dne znovu hrát, a navíc v největším vedru?
Krejčíková: Já asi do za pět jedna. (povzdechne si) Vadilo mi to dlouho. Samozřejmě se s tím nedá nic dělat. I když jsem spala hodně, stejně jsem se ráno cítila hrozně rozsekaná.
Siniaková: Já spala ještě méně. Nic se nezměnilo, pořád na nás neberou ohled. Jsme tady první nasazené, ale organizátorům je to úplně jedno.

Přesto jste se s podmínkami porvaly statečně a postoupily do olympijského semifinále. Svědčí to o vašem odhodlání?
Siniaková: To, jak držíme spolu, nám hrozně moc pomáhá. Debl je o tom, že když je potřeba, jedna druhou vytáhne. To dneska fungovalo super.
Krejčíková: Chtěla bych vyzdvihnout, že nás přišli povzbudit všichni z českého realizačního týmu. Bylo tam snad deset lidí. To nás taky dost nabudilo, hodně nás povzbudili. Po každém míči nás hecovali a prožívali s námi i celý supertiebreak.

Co vám nejvíce sedí na té druhé?
Siniaková: I když je Bára unavená, jako třeba tady na olympiádě, stejně vždycky hraje skvěle. Klobouk dolů. Dokáže mě držet nad vodou, i když toho má dost.
Krejčíková: Já si myslím totéž o Katce. I když se nedaří a Katka navenek působí negativně, uvnitř se nevzdává. Povzbuzuje nás a hecuje. A já se přidám. Rve se o každý balon a nechce dát nic zadarmo. Je velká bojovnice a já se to od ní snažím naučit.

Máte zkušenosti z posledních kol turnajů. Může to být v bojích o medaile výhoda?
Siniaková: Nervozita stejně přijde, kdy chce. Určitě víme, že na to máme. Chceme předvést, co umíme, aby nás to poté nemrzelo. Když to nevyjde, stane se…
Krejčíková: Ostatní holky mají ty zkušenosti také. Záleží na daném dnu. Olympiáda je trochu jiný turnaj. Grandslamy jsou čtyři za rok, olympiáda je jedna za čtyři roky. Zatím jsme byly zdravě nervózní a už jsme v semifinále. Všechny týmy zde hrají dobře.

Z vás ale vyzařuje velká vnitřní síla…
Siniaková: To jsme rády.
Krejčíková: Prostě chceme. Nechci tady stát jako včera, kdy mi po porážce tekly slzy. Chci tam nechat všechno. Když to nevyjde, pojede se dál. Pořád je ale velká šance, že čtvrté neskončíme.

Kateřina Siniaková Barbora Krejčíková

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Roland Garros: Druhé semifinále grandslamu! Muchová si opět vylepšila turnajové maximum

Karolína Muchová (43.) je podruhé v kariéře v semifinále grandslamu! Šestadvacetiletá Češka ve čtvrtfinále Roland Garros porazila Rusku Anastasii Pavljučenkovovou (333.) po sadách…

Těší mě, Chatriere! Semifinalistka Muchová děkuje za volné dny a vysvětluje klidnou radost

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PAŘÍŽE – Karolína Muchová zkrátka miluje velké kurty. Mimořádně nadaná Češka si při své premiéře na dvorci Philippa Chatriera poradila se zkušenou…

Nikdy v životě jsem tak neřval! Junior Mrva vyzve po velkém obratu nasazenou trojku

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PAŘÍŽE – Stav 2:5 v rozhodujícím setu? Nevadí! Patnáctiletý junior Maxim Mrva v pondělí ohromil fanoušky na Roland Garros, když ve druhém kole udolal po…

Flipkensová o kamarádce Muchové: Mám z ní radost. Předávám jí zkušenosti jako mentorka

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PAŘÍŽE – Důležitou součástí týmu Karolíny Muchové je také belgická tenistka Kirsten Flipkensová, která se v závěru své kariéry věnuje výhradně čtyřhře.…

Roland Garros: Junioři Mrva s Hrazdilem postoupili, Šwiatekové stačilo odehrát 6 gemů

Během devátého hracího dne se v Paříži rozhodlo o zbylých čtvrtfinalistech dvouhry. Do akce se dostali Casper Ruud, Holger Rune, Uns Džábirová či Iga Šwiateková, přičemž všichni…

Denní menu, 5.6.2023: Veselý nezvládl travnatou premiéru, v Prostějově začala hlavní soutěž

Jiří Veselý absolvoval letošní travnatou premiéru, když na challengeru v Surbitonu nestačil na domácího Brita Penistona. Pokračoval challenger v Prostějově, kde vypukla v pondělí…

Další články