Challenger a ITF v Bratislavě: Pavlásek přehrál Martina, Michnev se do čtvrtfinále nepodívá

- Radek Štohl

V Bratislavě ve středu čekalo diváky mnoho zajímavých duelů. Tím nejzajímavějším bylo bezesporu utkání mezi Adamem Pavlásek a Andrejem Martinem, ve kterém se radoval český tenista. To Petr Michnev možnosti projít poprvé v kariéře do čtvrtfinále challengeru nevyužil, nestačil na Medvěděva. Na turnaji ITF v Bratislavě se raduje z postupu Malečková a Allertová!

Michnev končí v osmifinále

Petr Michnev měl v Bratislavě možnost se poprvé dostat do čtvrtfinále challanegru. V osmifinálovém zápase sehrál vyrovnanou bitvu s Rusem Danilem Medvěděvem, který byl jako šestý nasazený favoritem tohoto utkání. První set nabídl dramatický tiebreak, ve kterém si český tenista dokázal za stavu 6:6 vybojovat setbol, ten však neproměnil, Medvěděv skóre otočil a vybojoval vedení v zápase. Tiebreak prvního setu se ukázal jako klíčový, neboť ruský tenista svého soupeře na začátku druhého setu brejknul a dotáhl tento zápas do vítězného konce.

To Adam Pavlásek svůj středeční zápas zvládl, když v rámci prvního kola porazil v česko-slovenském souboji Andreje Martina ve dvou setech. Třetí nasazený hráč předvedl v prvním setu velmi dobrý výkon, na který navázal i na začátku druhé sady, avšak poté se Maritn dokázal dostat zpět do zápasu a dotáhl druhý set do tiebreaku. V něm měl však navrch český tenista, který ve druhém kole narazí na Egypťana Safwata.

Malečková i Allertová v Bratislavě postupují

Úspěšný vstup do turnaje má za sebou osmá nasazená Jesika Malečková, která v Bratislavě obhajuje loňský triumf a vypořádala se i s náročným přesunem z kanadského Toronta, kde v neděli hrála finále proti Američance Bellisové (prohrála 1:2 na sety).Na úvod své účinkování na slovenském turnaji vyřadila česká tenistka Nizozemku Quirine Lemoineovou, jíž porazila ve dvou setech 6:1, 6:4 a za celé utkání ani jednou neztratila servis. Čelit přitom musela hned pěti brejkbolům, ale všechny dokázala odvrátit.

Naopak vůbec nevyšel začátek turnaje Gabriele Pantůčkové, která narazila na devatenáctiletou Francouzku Ferrovou, s níž prohrála jednoznačně 1:6, 2:6 a na úspěšné říjnové turnaje v chorvatském Bolu, na nichž vyhrála dva tituly, ač pravda na antuce, navázat nedokázala. Již ve čtvrtfinále je naopak nasazená jednička bratislavského turnaje, Denisa Allertová. Rodačka z Prahy si v osmifinálovém zápasu poradila s lotyšskou kvalifikantkou Diana Marcinkevicovou, kterou porazila za hodinu hry po setech 6:2, 6:4.

1. kolo dvouhry mužů

Dennis Istomin (UZB) – Tomas Liska (SVK) 7:6 (3), 6:1

Lukáš Lacko (SVK) – Sergiy Stakhovsky (UKR) 5:7, 6:7 (4)

Adam Pavlásek [3] – Andrej Martin (SVK) 6:2, 7:6 (4)

Osmifinále dvouhry mužů

Petr Michnev [Q] – Danil Medvěděv (RUS, 6) 6:7 (8). 3:6

Vašek Pospíšil (CAN) – Ilja Marčenko (UKR, 2) 7:6 (3), 6:4

Uladzimir Ignatik (BLR) – Egor Gerasimov (BLR) 3:6, 2:6

1. kolo čtyřhry mužů

Mariusz Fyrstenberg, Nenad Zimonjič (POL, SRB 1) – Lukáš Klein, Alex Molcan (SVK) 6:4, 7:6 (2)

Mohamed Safwat, Tsung-Hua Yang (EGY, TPE) – Julian Knowle, Jurgen Melzer (AUT) 3:6, 5:7

Čtvrtfinále čtyřhry mužů

Norbert Gombos (SVK), Jan Šátral Michail Elgin, Denis Istomin (RUS, UZB) 6:3, 3:6, 4:10

1. kolo dvouhry žen

Jesika Malečková [8] – Quirine Lemoine (NED) 6:1, 6:4

Fiona Ferrová (FRA) – Gabriela Pantůčková 6:1, 6:2

Cristina-Andreea Mituová (ROU, 7) – Kristina Schmiedlová (SVK) 6:2, 6:1

Viktoria Kuzmová (SVK) – Michaela Honcová (SVK) 6:1, 6:3

Silvia Njiričová (CRO) – Tamara Korpatschová (GER, 4) 2:6, 6:7 (4)

Anastasia Pribylovova (RUS) – Martina Trevisanová (ITA) 3:6, 4:6

Kathinka Von Deichmannová (LIE) – Kimberley Zimmermannová (BEL) 6:2, 6:4

Cristina Dinuová (RUM) – Arantxa Rusová (NED, 5) 2:6, 2:6

Osmifinále dvouhry žen

Denisa Allertová [1] – Diana Marcinkevicová (LAT, Q) 6:2, 6:4

1. kolo čtyřhry žen

Tamara Korpatschová, Diana Marcinkevicová (GER, LAT) Jesika Malečková, Chantal Škamlová (SVK, 6) 6:1, 6:2

Čtvrtfinále čtyřhry žen

Alexandra Cadantuová, Cristina Dinuová (RUM, 3) – Agnes Buktaová, Vivien Juhaszová (HUN, SVK) 3:6, 7:5, 8:10