Denní menu, 20.7.2021: Veselý v singlu překvapivě končí. Lehečka vyřadil nasazenou trojku

JIří Veselý na turnaji ATP v Umagu vypadl již v úvodním kole dvouhry. Bývalý nejlepší junior světa v něm padl s kvalifikantem Alessandro Giannessim. Jiří Lehečka vstoupil do antukového challengeru ve finském Tampere výhrou nad nasazenou trojkou Antoinem Hoangem z Francie.

Lehečka vyřadil třetího nasazeného Hoanga
JIří Lehečka (254.) na challengerovém turnaji ve finském Tampere postoupil do druhého kola dvouhry. Devatenáctiletý Čech si poradil s třetím nasazeným hráčem turnaje Antoine Hoangem (143.) 6:1, 6:4. Lehečka si v úvodním setu vypracoval náskok 4:0, v pátém gemu přišel o servis. Vzápětí ale protihráči potřetí vzal podání. Ve druhé sadě se Lehečka dostal k vedení 4:2, a ačkoliv soupeř srovnal na 4:4, tak v deváté hře čistou hrou na returnu získal klíčový brejk. Českého tenistu v zápase o čtvrtfinále čeká bývalý 38. hráč žebříčku dvouhry Nicolas Jarry (265.).

Veselý v Umagu končí v úvodním kole
Jiří Veselý (86.) na turnaji ATP v Umagu skončil po úvodním zápase dvouhry. Český tenista v něm prohrál s Alessandro Giannessim (177.) 6:7(4), 5:7. Veselý v první sadě stáhl ztrátu 2:4, v tiebreaku dokonce vedl 4:3 a měl minibrejk, od té doby ale ve zkrácené hře nezískal jediný míček. Ve druhém setu se jako první dostal k brejku, za stavu 4:3 však úspěšný gem na returnu nedokázal potvrdit. V závěrečné hře poté nedokázal odvrátit úvodní mečbol soupeře.

Plava Laguna Croatia Open, Umag (muži, CRO, 481 270 EUR, antuka)
Alessandro Giannessi (ITA, 177.) – JIŘÍ VESELÝ (86.) 7:6(4), 7:5

JEBAVÝ, VESELÝ – Taberner, Zapata Miralles (oba ESP) 7:5, 6:3

Tampere Open (muži, FIN, 44 820 EUR, antuka)
JIŘÍ LEHEČKA (254.) – Antoine Hoang (FRA, 143.) 6:1, 6:4