ITS Cup Olomouc Open: Bejlek v hlavní soutěži smetla Slovenku. Kilnarová se Štruplovou se kvalifikovaly

V olomoucké ITS Tennis Academy pokračoval třetím hracím dnem ženský antukový podnik ITS Cup Olomouc Open s dotací 60 tisíc amerických dolarů. Úvod úterního programu patřil finálovým zápasům kvalifikace. Místenku v hlavní soutěži nakonec vybojovaly dvě Češky – Monika Kilnarová a překvapivě i šestnáctiletá držitelka divoké karty Julie Štruplová, jež potřetí vyzrála na papírovou favoritku. V hlavní soutěži si postup připsala Sára Bejlek.

Bartůňková na nasazenou jedničku nestačila
Nikola Bartůňková (808.) se s olomouckým turnajem rozloučila hned po úvodním zápase. Česká tenistka v prvním duelu prohrála s nejvýše nasazenou hráčkou Pannou Udvardyovou (181.) 0:6, 2:6.

Bejlek ztratila pouhé čtyři gemy
Česká tenisová naděje Sára Bejlek (1004.) na úvod olomouckého turnaje nezaváhala. Tenistka startující v hlavní soutěži na divokou kartu v prvním kole dvouhry porazila Slovenku Zuzanu Zlochovou (356.) 6:3, 6:1. Bejlek v úvodním setu se dvěma brejky v zádech vedla 5:2, poté poprvé v zápase přišla o servis, po pátém využitém setbolu ale získala sadu ve svůj prospěch. Patnáctiletá Češka ve druhém dějství dvakrát uspěla na returnu, při vlastním podání zažehnala oba brejkboly.

Videa po finálovém kole kvalifikace

Ipek Ozová (TUR, 401.) – MONIKA KILNAROVÁ (458.) 0:6, 2:6
Amanda Carrerasová (GBR, 396.) – Barbara Gaticaová (CHI, 446.) 6:0, 5:7, 7:10
Miriam Bianca Bulgaruová (ROU, 380.) – JOHANA MARKOVÁ (417.) 6:4, 6:3
Sinja Krausová (AUT, 676.) – Lena Papadakisová (GER, 706.) 3:6, 6:7(1)
LUDMILA KAREISOVÁ (-) – Nika Radišičová (SLO, 587.) 1:6, 4:6
JULIE ŠTRUPLOVÁ (-) – LUCIE HAVLÍČKOVÁ (825.) 6:3, 7:5
Elizabeth Halbauerová (USA, 374.) – Ingrid Vojčiňáková (SVK, 1206.) 6:0, 6:3
Sapfo Sakellaridiová (GRE, 623.) – Eszter Mériová (SVK, 894.) 6:3, 7:6(3)

SÁRA BEJLEK (1004.) – Zuzana Zlochová (SVK, 356.) 6:3, 6:1
Anna Zajaová (GER, 343.) – MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (307.) 7:5, 7:5
Tena Lukasová (CRO, 274.) – Raluca Georgiana Serbanová (CYP, 358.) 4:6, 3:6
Ana Sofia Sanchézová Palauová (MEX, 263.) – Dalila Jakupovičová (SLO, 280.) 4:6, 2:6
Panna Udvardyová (HUN, 181.) – NIKOLA BARTŮŇKOVÁ (880.) 6:0, 6:2

Nagyová (HUN), Ozová (TUR) – HINDOVÁ, VIĎMANOVÁ 6:3, 1:6, 9:11
MARKOVÁ, Škamlová (SVK) – Aneyová (USA), A. SISKOVÁ 3:6, 4:6
Hesseová, Parryová (obě FRA) – Ivachněnková (RUS), Prisacariuová (ROU) 4:6, 6:2, 10:7