17. 7. 2021
Rozhovory WTA

Písnička na přání, vypomáhající bráška a boj o titul. České duo baví Prahu

Kde jsou Lucie Hradecká a Marie Bouzková, tam je automaticky zábava. Dobrou náladu českého deblového páru umocnila výhra v semifinále turnaje Livesport Prague Open 2021, v němž Hradecká s Bouzkovou udolaly americko-australský pár Asia Muhammadová, Storm Sandersová 6:3 a 6:4. „Dobrá nálada, ta je základem našeho úspěchu,“ řekla Bouzková v exkluzivním rozhovoru pro Tenisový svět. A tu si Češky udržují nejen na kurtu, ale také mimo něj.

Když sledujete předzápasovou rozcvičku Marie Bouzkové a Lucie Hradecké, těžko byste tipovali, že český pár spolu hraje teprve od dubna.

Náznaky nervozity byste hledali jen marně, místo toho to jsou úsměvy českých tenistek, které lítají všude kolem. A nejen ty.

Češky se například dostávají do tempa tím, že si házejí malou raketkou.

„Před minulým zápasem Marušce říkám: ‚Hlavně to nepřehoď na Olymp (sídlí hned vedle kurtů TK Sparta Praha – pozn. red.)!‘ A co ona udělá? Flák to tam. Chudák její bráška se tam musel proplížit skrz plot. Takové máme rozcvičky, zaměstnáváme všechny okolo,“ smála se Hradecká.

Kromě toho se najde prostor i na fotbalové nožičky. „Ty hrajeme pořád. Před tréninky, zápasy,“ nechala se slyšet zkušenější ze dvojice.

„Klidně i dvě hodiny!“ navázala s úsměvem Bouzková.

„No a pak jsme nestihly trénink. Musíme pokračovat do té doby, než se Marušce nožičky povedou,“ pokárala svou spoluhráčku Hradecká.

A atypické rozcvičky přinášejí úspěch. Češky si zahrají třetí turnajové finále ze čtyř pokusů. Tentokrát mají motivaci navíc, a to nejen díky tomu, že hrají před domácím publikem.

Po vítězných zápasech si totiž od pořadatelů nechávají zahrát písničku „Zlatíčka“ od Kapitána Dema. „Abychom pobavily. Nám se moc líbí, je taková veselá. Ale říkaly jsme si, že musíme odejít do chvíle, než začne být sprostá,“ rozesmála svou spoluhráčku Hradecká.

Teď už jen doufat, že si ji poslechneme i zítra. A to za předpokladu, že české zástupkyně ve finále udolají slovensko-srbské duo Viktória Kužmová, Nina Stojanovičová.

Lucie Hradecká Marie Bouzková

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Jablonec nad Nisou Open: Do kvalifikace vstoupí většina z 36 českých tenistů

Šňůra mužských antukových turnajů na českém území pokračuje kvalifikací, startuje turnaj s oficiálním názvem Jablonec nad Nisou Open 2023 by Moneta Money Bank. O hlavní soutěž…

Denní menu, 28.5.2023: Veselý, Muchová a Bejlek zahájí Roland Garros, Knutsonová si zahraje o titul

Trojice českých tenistů bude hrát zápasy prvního kola Roland Garros. Jiří Veselý se pokusí překvapit jednoho z favoritů pařížského grandslamu Stefanose Tsitsipase, Karolína…

Nové maximum navzdory porážce. Osmnáctiletá Havlíčková se po finále v Gradu posune do druhé stovky

Divoká karta Lucie Havlíčková nedotáhla na šedesátce v italském Gradu svou pouť turnajem až ke kýženému druhému titulu na okruhu ITF. Ve finálovém souboji členka pražské Sparty…

Denní menu, 27.5.2023: Šalková triumfovala na ITF ve Slovinsku, Štruplová padla s nasazenou jedničkou

Lucie Havlíčková ve finále šedesátky v italském Gradu podlehla nasazené osmičce Juliji Hatoukaové z Běloruska a svůj druhý titul na okruhu ITF nevybojovala. O třetí trofej v…

Most Open: Vrbenský po téměř třech hodinách padl s nasazenou jedničkou

Michael Vrbenský na domácí pětadvacítce v Mostu v sobotu neuspěl v boji o postup do prvního finále od loňského září. Ve svém čtvrtém semifinále sezony prohrál s turnajovou…

Nouza s Paulsonem zaskočili nasazené jedničky a slaví druhý společný titul z challengeru

Challenger ve Skopje má překvapivé šampiony! Stali se jimi Petr Nouza s Andrewem Paulsonem, kteří dokázali v sobotu pokořit nasazené jedničky z Indie N. Srirama Balajiho a Jeevana…

Další články