17. 7. 2021
Rozhovory WTA

Písnička na přání, vypomáhající bráška a boj o titul. České duo baví Prahu

Kde jsou Lucie Hradecká a Marie Bouzková, tam je automaticky zábava. Dobrou náladu českého deblového páru umocnila výhra v semifinále turnaje Livesport Prague Open 2021, v němž Hradecká s Bouzkovou udolaly americko-australský pár Asia Muhammadová, Storm Sandersová 6:3 a 6:4. „Dobrá nálada, ta je základem našeho úspěchu,“ řekla Bouzková v exkluzivním rozhovoru pro Tenisový svět. A tu si Češky udržují nejen na kurtu, ale také mimo něj.

Když sledujete předzápasovou rozcvičku Marie Bouzkové a Lucie Hradecké, těžko byste tipovali, že český pár spolu hraje teprve od dubna.

Náznaky nervozity byste hledali jen marně, místo toho to jsou úsměvy českých tenistek, které lítají všude kolem. A nejen ty.

Češky se například dostávají do tempa tím, že si házejí malou raketkou.

„Před minulým zápasem Marušce říkám: ‚Hlavně to nepřehoď na Olymp (sídlí hned vedle kurtů TK Sparta Praha – pozn. red.)!‘ A co ona udělá? Flák to tam. Chudák její bráška se tam musel proplížit skrz plot. Takové máme rozcvičky, zaměstnáváme všechny okolo,“ smála se Hradecká.

Kromě toho se najde prostor i na fotbalové nožičky. „Ty hrajeme pořád. Před tréninky, zápasy,“ nechala se slyšet zkušenější ze dvojice.

„Klidně i dvě hodiny!“ navázala s úsměvem Bouzková.

„No a pak jsme nestihly trénink. Musíme pokračovat do té doby, než se Marušce nožičky povedou,“ pokárala svou spoluhráčku Hradecká.

A atypické rozcvičky přinášejí úspěch. Češky si zahrají třetí turnajové finále ze čtyř pokusů. Tentokrát mají motivaci navíc, a to nejen díky tomu, že hrají před domácím publikem.

Po vítězných zápasech si totiž od pořadatelů nechávají zahrát písničku „Zlatíčka“ od Kapitána Dema. „Abychom pobavily. Nám se moc líbí, je taková veselá. Ale říkaly jsme si, že musíme odejít do chvíle, než začne být sprostá,“ rozesmála svou spoluhráčku Hradecká.

Teď už jen doufat, že si ji poslechneme i zítra. A to za předpokladu, že české zástupkyně ve finále udolají slovensko-srbské duo Viktória Kužmová, Nina Stojanovičová.

Lucie Hradecká Marie Bouzková

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Denní menu, 26.10.2021: Veselý a Forejtek vstupují do turnaje v Ismaningu. Fruhvirtová jde do deblu

Dva čeští tenisté se během úterního dne představí na challengeru v německém Ismaningu, ve večerních hodinách do prvního kola dvouhry zasáhnou Jiří Veselý a Jonáš Forejtek. Na…

Rozhodnuto! Neočkovaní tenisté musí v Austrálii podstoupit tvrdou karanténu, očkovaní budou mít výhody

Spekulace, za jakých podmínek budou moci tenisté přicestovat do Austrálie, jsou, zdá se, u konce. Podle nejnovějších informací budou moci na australské turnaje, které vyvrcholí na…

Mix zkušeností a dravého mládí. Navrátil nominoval tým pro finále Davisova poháru

Český daviscupový tým bude na konci listopadu bojovat v Innsbrucku o postup z nabité skupiny C v pětičlenném složení Jiří Veselý, Tomáš Macháč, Zdeněk Kolář, Jiří Lehečka a Lukáš…

Žebříčky ATP/WTA: Čtveřice Čechů na nových maximech! Kvitová dál klesá

Petra Kvitová, jež po podniku v Indian Wells předčasně ukončila sezonu, klesla v žebříčku WTA na 17. pozici. Její krajanky Karolína Plíšková s Barborou Krejčíkovou jsou nadále na…

Chci vyhrát skutečný Davis Cup, obouvá se Zverev znovu do týmové soutěže a odmítá účast

Jedním z největších kritiků „nového“ formátu Davis Cupu je dlouhodobě Alexander Zverev. Byť reprezentaci své země miluje (což prokázal nejen v Davis Cupu), odmítá svou účastí…

Denní menu, 24.10.2021: Forejtek zahájil kvalifikaci challengeru. Fruhvirtová otáčela skóre ve Španělsku

Nedělní den přinesl kvalifikace s českou účastí. Na challengeru ve Francii se představil Pavel Nejedlý, který však neuhrál ani gem. Postup naopak v Německu slavil Jonáš Forejtek.…

Další články