Denní menu, 17.7.2021: Kolář postoupil do finále challengeru! Kopřiva zahájil kvalifikaci v Gstaadu

Zatímco v Praze pomalu vrcholí turnaj WTA a české tenistky Barbora Krejčíková a Tereza Martincová tam vybojovaly vzájemné finále, v Gstaadu naopak odstartovala kvalifikace podniku ATP. V akci byl Vít Kopřiva, který ve dvou setech porazil Němce Maximiliana Marterera. Zdeněk Kolář postoupil přes Srba Miljana Zekiče do finále na antukovém challengeru Concord Iasi Open v Rumunsku.

Kolář je letos podruhé ve finále
Zdeněk Kolář (222.) zvládl napínavé semifinále na antukovém challengeru Concord Iasi Open v Rumunsku, kde porazil zkušeného Srba Miljana Zekiče (385.) po dvou hodinách a 50 minutách boje 7:5, 2:6 a 6:2.

Český tenista prokázal v rozhodujících chvílích utkání pevnější nervy, naopak jeho soupeř zakončil duel dvojchybou. Čtyřiadvacetiletý Kolář se raduje z postupu do třetího singlového finále na challengeru v kariéře. Zatímco před pěti lety v Ostravě odešel poražen, letos v portugalském Oeiras oslavil na akci kategorie Challenger 50 titul. Podnik v rumunských Jasech patří do o poznání prestižnější kategorie Challenger 100.

Kolář má nehledě na výsledek finále jistý posun do Top 200 žebříčku, přičemž jeho maximem dosud je 208. místo z léta 2018. V souboji o cennou trofej na něho čeká turnajová jednička Hugo Gaston (165.) z Francie.

Kopřiva zvládl úvodní kolo kvalifikace
Vít Kopřiva (249.) v úvodním kole kvalifikace ve švýcarském Gstaadu předvedl výborný výkon a prošel do finálového souboje o hlavní soutěž. V utkání s Němcem Maximilianem Martererem (200.) vyhrál za pouhých 63 minut po setech 6:2, 6:3.

Krumich dohrál v semifinále
Martin Krumich (895.) dohrál na antukovém turnaji ITF v bosenském městě Doboj v semifinále, když podlehl Maďarovi Peteru Fajtovi (848.) po 70 minutách 2:6 a 3:6. Osmnáctiletý Čech tentokrát nezaznamenal ani jedno eso, naopak jeho o rok starší soupeř jich nastřílel hned pět.

Livesport Prague Open 2021 (ženy, CZE, 235 238 USD, tvrdý povrch)
TEREZA MARTINCOVÁ (78.) – Greet Minnenová (BEL, 122.) 6:3, 6:4
Sin-jü Wang (CHN, 147.) – BARBORA KREJČÍKOVÁ (13.) 1:6, 2:6

BOUZKOVÁ, HRADECKÁ – Muhammadová (USA), Sandersová (AUS) 6:3, 6:4

Turnaji se podrobněji věnujeme v samostatném článku.