Denní menu, 4.7.2021: Lehečka kvalifikaci challengeru započal výhrou, Vrbenský manko nedohnal

- redakce

Dvanáct Čechů se představilo během úvodní červencové neděle. Jiří Lehečka s Michaelem Vrbenským vstoupili do kvalifikace challengeru v rakouském Salzburgu, přičemž úspěšnějším z nich byl první zmíněný. O titul z nižší kategorie v turecké Antalyi úspěšně bojoval Patrik Rikl. Na dalších turnajích Češi usilovali o další kolo kvalifikačních bojů.

Lehečka vstoupil do kvalifikace vítězně
Jiří Lehečka (267.) si zahraje na challengeru v rakouském Salzburgu finále kvalifikace. V prvním kole si český mladík poradil s domácí divokou kartou Lukasem Neumayerem (1159.), kterého přehrál za hodinu a čtrnáct minut po setech 6:3 a 6:2. Lehečka si skvěle vedl na servisu, když svému oponentovi nenabídl v rámci duelu ani jeden brejkbol.

Vrbenský končí v prvním kole kvalifikace
Michael Vrbenský (288.) na challengeru v Salzburgu vypadl po úvodním zápase kvalifikace. Český tenista nestačil na Kazacha Denise Jevsejeva (379.). Vrbenský po ztrátě první sady ve druhém setu vedl 4:1 a měl náskok jednoho brejku. Zbývající gemy zápasu však patřily jeho soupeři.

Rikl po dvou letech získal singlový titul
Patrik Rikl (694.) slaví pátou singlovou trofej mezi dospělými. Dvaadvacetiletý český tenista ve finále nižší kategorie v turecké Antalyi porazil Nicolae Frunzu (649.) 6:3, 3:6, 6:3. Rikl ve dvouhře uspěl poprvé po dvou letech.