3. 7. 2021
Zpravodajství Grandslam

To je jízda! Osmnáctiletá domácí senzace na Wimbledonu dál řádí

Letošní Wimbledon má po prvním týdnu trochu nečekanou hrdinku, které její jízdu turnajem přeje snad každý tenisový fanoušek. Teprve osmnáctiletá Emma Raducanuová, které patří až 338. místo na žebříčku WTA a od pořadatelů obdržela divokou kartu, se stala hodně nečekanou osmifinalistkou travnatého grandslamu.

Pokud jste jméno Emmy Raducanuové během letošního Wimbledonu slyšeli poprvé, není se příliš čemu divit. Osmnáctiletý britský talent, který se narodil v Torontu a má rumunské kořeny, se v minulé sezoně na profesionálním okruhu takřka neukázal. Raducanuová se totiž zaměřila na domácí turnaje, které byly obdobou českých podniků vytvořených kvůli pandemii koronaviru.

Na British Tour vyhrála dvě akce, další cenné zkušenosti sbírala na turnajích Battle of the Brits či na UK Pro Series, a tak trochu vypadla z povědomí širší tenisové veřejnosti.

Ani letos toho bývalá juniorská dvacítka, která s juniorským tenisem praštila v létě roku 2019, příliš neodehrála. Sezonu vlastně zahájila až v červnu na trávě v Nottinghamu, kde ovšem vítězka už tří turnajů ITF prokázala své kvality. Navíc dokázala vyladit formu na domácí vrchol, kde se stala prvotřídní senzací.

„Na začátku, když jsem jela do bubliny, se mě rodiče ptali, jestli si nebalím příliš mnoho zápasových souprav. Ale myslím, že dnes večer budu muset něco vyprat,“ vtipkovala po úspěšném postupu do osmifinále Wimbledonu. Její příběh ovšem začal už zkraje týdne, kdy poprvé vstoupila do bojů v hlavní soutěži grandslamového turnaje.

Byť je členkou až čtvrté stovky světa a za normálních okolností by se nedostala ani do kvalifikace, obdržela na Wimbledon divokou kartu a tu dokázala přetavit v zatím největší úspěchy své kariéry.

Už výhra nad třicetiletou Vitalií Djatčenkovou z Ruska byla překvapivá. Rozhodně však zasloužená. V porovnání s tím, co po tomto utkání následovalo, se však jednalo jen o menší vzdor papírovým předpokladům.

Ve druhém kole si totiž Raducanuová vyšlápla na Markétu Vondroušovou, 42. hráčku světa. Znovu přitom neztratila ani set.

A sobotní třetí kolo? Senzační pouť domácí tenistky ani tentokrát neskončilo. Rumunku Soranu Cirsteaovou porazila ve dvou setech 6:3, 7:5, k čemuž si dopomohla i ziskem osmi gemů v řadě. Nadšení domácích fanoušků nemohlo být větší.

Postupem do osmifinále si Raducanuová zajistila posun na průběžné 175. místo světa. Tímto skokem má rovněž jisté, že bude moci startovat v kvalifikaci US Open a celkově se jí otvírá mnohem více možností, jak rozvíjet kariéru na nejvyšší úrovni.

Stále přitom neřekla poslední slovo. V utkání o postup do čtvrtfinále totiž vyzve Australanku Ajlu Tomljanovicovou, což je rozhodně hratelná soupeřka.

Emma Raducanuová

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Denní menu, 27.7.2021: Kr. Plíšková v Srbsku postupuje. Kolář zvládl české derby

Kristýna Plíšková si na menší akci WTA v srbském Bělehradě poradila s Chorvatkou Tenou Lukasovou, a postoupila tak do osmifinále. Roman Jebavý uspěl v úvodním kole čtyřhry na…

LOH Tokio: Senzační Vondroušová šokovala Ósakaovou a je ve čtvrtfinále! Češky ve čtyřhře měly poloviční úspěšnost

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z TOKIA: Markéta Vondroušová přichystala dokonalý šok domácí hvězdě Naomi Ósakaové, kterou v osmifinále olympijského turnaje porazila ve dvou setech.…

Macháč litoval času. Měl jsem to udělat trochu hnusně, říká po vyřazení

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z TOKIA: Dvě hodiny srdnatě vzdoroval osmému nasazenému Diegovi Schwartzmanovi. Ačkoliv s favorizovaným Argentincem svedl tuhou bitvu, tak postup do…

Olympijské duo Kája+Maky: Sdílí koupelnu i tokijskou samotu

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z TOKIA: Černý kůň soutěže čtyřhry na olympiádě? Proč ne! Nové české tenisové duo Karolína Plíšková, Markéta Vondroušová začalo v Tokiu skvěle a i mimo kurt…

Zmar Krejčíkové: Hlava chce, ale tělo je zbitý. Bolí to

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z TOKIA: Předvedla další dobrý výkon, velký boj, prohrála s hráčkou světové špičky, má za sebou neskutečnou šňůru výher, přesto byla Barbora Krejčíková po…

Dva drzé údery v kritickou chvíli. Tohle jsem já, usmívala se Vondroušová po skalpu hvězdy

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z TOKIA: Dvě dvojchyby a dva brejkboly pro hladovou Naomi Ósakaovou na centrálním kurtu v Tokiu. Kritická chvíle. Markéta Vondroušová si s tím hlavu…

Další články