Denní menu, 26.6.2021: Siniaková na první trofej z trávy čeká. Kopřiva s Lehečkou vybojovali titul

Poprvé od roku 2018 mohla získat titul ve dvouhře. Kateřina Siniaková však v Bad Homburgu recept na domácí Angelique Kerberovou nenašla. Jiří Lehečka s Vítem Kopřivou ovládli čtyřhru na challengeru v Miláně.

Kopřiva s Lehečkou dobyli challenger v Miláně
Vít Kopřiva s Jiřím Lehečkou při své třetí společné účasti ve čtyřhře získali první titul. Ve finále challengerového turnaje v Miláně porazili debl Dustin Brown, Tristan-Samuel Weissborn 6:4, 6:0. Kopřiva s Lehečkou v úvodním setu odvrátili dva brejkboly, za stavu 4:3 sami nezužitkovali dvě šance za sebou. V desáté hře ovšem na returnu využili první setbol. Ve druhém setu soupeřům dali jedinou šanci, kterou zažehnali. Češi v této kategorii vybojovali premiérový triumf.

Siniaková první titul na trávě nezískala
Kateřina Siniaková (76.) si na první titul od ledna 2018 ze dvouhry musí počkat. Pětadvacetiletá Češka ve finálovém utkání Bad Homburgu prohrála se čtvrtou nasazenou Angelique Kerberovou (28.) 3:6, 2:6.

Detiuc slaví už 12. titul
Anastasia Detiuc dotáhla své působení na turnaji ve Švýcarském Klostersu až k zisku deblového titulu. Spolu s Ruskou Aminou Anšbaovou dokázaly ve finále porazit švýcarsko-polský pár Duerstovou a Falkowskou po setech 3:6, 6:1, 10:3. Celkově se jedná už o dvanáctý deblový titul české tenistky na okruhu ITF.

Sisková na trofej nedosáhla
Anna Sisková spolu se Sadou Nahimanaovou ve finále čtyřhry ve francouzském Perigueux neuspěly. V souboji s domácí dvojicí Diane Parryovou a Margot Yerolymosovou prohrály ve dvou setech 4:6, 2:6.

Bad Homburg Open presented by Engel & Völkers (ženy, GER, 235 238 USD, tráva)