Denní menu, 25.6.2021: Siniaková je už ve finále! Kvitová ztratila slibný náskok

Zatímco Kateřina Siniaková v Německu vyhrála dva páteční zápasy, Petra Kvitová druhé utkání nezvládla. Tereza Smitková ve Wimbledonu hlavní soutěž nakonec nevybojovala. Na challengerovém turnaji v italském Miláně do finále čtyřhry postoupila dvojice Vít Kopřiva, Jiří Lehečka.

Kvitová proti Kerberové nedopodávala
Německý Bad Homburg české finále dvouhry neuvidí. Kateřinu Siniakovou v boji o titul vyzve Angelique Kerberová (28.), která v semifinále zdolala Petru Kvitovou (12.) 3:6, 6:4, 7:6(3).
Češka po úspěšném prvním setu ve druhé sadě vedla 3:1, v dějství ovšem už uhrála jediný gem. V závěrečném setu hned třikrát byla o brejk napřed, za stavu 6:5 dokonce podávala na vítězství v zápase. Set nakonec dospěl do zkrácené hry, ve které Kvitová rychle prohrávala 0:4, ztrátu už nedohnala.

Lehečka s Kopřivou postoupili do finále challengeru
Jiří Lehečka s Vítem Kopřivou při svém třetím společném turnaji postoupili do finále challengeru. Česká dvojice v semifinálovém duelu přehrála čtvrtý nasazený debl Doumbia, Reboul 7:5, 6:3. Kopřiva s Lehečkou v prvním setu prohrávali 1:3, zásluhou brejků v šesté a dvanácté hře otočili sadu ve svůj prospěch. Za stavu 1:1 ve druhém sadě zažehnali čtyři brejkboly soupeřů, o gem později naopak hned svoji první šanci využili.

Peschkeová se do finále nepodívá
Květa Peschkeová v německém Bad Homburgu skončila v semifinále čtyřhry. Zkušená Češka a její deblová parťačka Vivian Heisenová v zápase o finále padly s deblem N. Kičenoková, Olaruová dvakrát 4:6. Čtvrté nasazené po neúspěšné první sadě ve druhém dějství stáhly ztrátu brejku, za stavu 2:5 přesto byly dva brejky pozadu. K postupu nepomohl ani úspěšný osmý gem na returnu.

Siniaková je na trávě poprvé ve finále
Kateřina Siniaková (76.) poprvé v kariéře vybojovala finále dvouhry travnatého turnaje. Česká hráčka v semifinálovém duelu v Bad Homburgu našla recept na Saru Sorribesovou Tormovou (54.), kterou porazila 6:2, 6:4. Siniaková hned zkraje zápasu uspěla na returnu, o brejk ve čtvrté hře přišla. Češka se však nenechala rozhodit, připsala rebrejk, ve zbytku sady ještě jednou uspěla při podání soupeřky. Druhý set byl ve znamení jediného brejkbolu, který Siniaková zužitkovala ve třetím gemu, zásluhou čehož se poprvé od ledna 2018 podívala do finále dvouhry WTA.

Kvitová ve čtvrtfinále využila pátý mečbol
Petra Kvitová (12.) v Bad Homburgu napodobila Kateřinu Siniakovou a bude hrát semifinále dvouhry. Zkušená Češka v pátečním čtvrtfinále porazila Nadiu Podorskou (39.) 6:3, 7:6(10).

Siniaková postoupila do semifinále
Kateřina Siniaková (76.) si na turnaji v Bad Homburgu zahraje semifinále dvouhry. Česká tenistka ve čtvrtfinálovém duelu přehrála osmou nasazenou Lauru Siegemundovou (55.) 7:5, 6:4. Siniaková v úvodním setu dvakrát přišla o náskok brejku, potřetí už soupeřce uspět nedovolila. Úvod druhého setu nabídl hned pět ztracených servisů v řadě, z čehož nakonec těžila Češka. Od 14:00 svede souboj o finále se Sarou Sorribesovou Tormovou.