Denní menu, 22.6.2021: Siniaková vyzrála na Pegulaovou! Plíšková a Vondroušová končí

Kateřina Siniaková udolala Američanku Jessicu Pegulaovou a na turnaji v Bad Homburgu postoupila už do čtvrtfinále! Karolína Plíšková neobhájí titul na travnatém turnaji kategorie WTA 500 v Eastbourne. Češka nestačila v prvním kole na Italku Camilu Giorgiovou. Na stejném podniku končí také Markéta Vondroušová. Zdeněk Kolář a Tomáš Macháč vstoupili vítězně do wimbledonské kvalifikace, naopak Lukáš Rosol dohrál.

Siniaková si vyšlápla na Pegulaovou!
Kateřina Siniaková (76.) si připsala velmi cenné vítězství na travnatém turnaji v Bad Homburgu, když v osmifinále udolala favorizovanou Američanku Jessicu Pegulaovou (25.) za dvě hodiny a devět minut 6:3, 5:7 a 6:4.

Česká tenistka prohrávala v rozhodující sadě už 2:4, sérií čtyř vítězných her ale duel otočila ve svůj prospěch. Siniaková si ve čtvrtfinále zahraje proti Němce Lauře Siegemundové (55.).

Vondroušová končí v prvním kole
Markéta Vondroušová končí na britském travnatém turnaji v Eastbourne už v prvním kole. Češka nestačila na mírnou favoritku Tunisanku Džabúrovou, které podlehla za hodinu a půl po setech 3:6 a 6:7(4).

Tuniská tenistka skvěle začala a ve čtvrtém gemu prvního setu odskočila do vedení o brejk. Ten si udržela až do konce úvodního dějství, když v poslední deváté hře úspěšně odvrátila brejkbol a sama proměnila druhý setbol.

Druhé dějství nabídlo brejkboly na straně Tunisanky, ale žádný se neujal. Proto set dospěl až do zkrácené hry, do které vstoupila lépe Vondroušová. Ta ovšem nedokázala udržet vedení 4:1, mírně favorizovaná soupeřka následně ukončila střetnutí šesti získanými body v řadě.

Plíšková titul neobhájí
Karolína Plíšková (10.) končí letos na oblíbeném podniku v Eastbourne už v prvním kole. V tom nestačila dvojnásobná turnajová vítězka na Camilu Giorgiovou (75.) z Itálie, které podlehla za hodinu a čtyřicet minut po setech 6:2, 2:6 a 2:6. To znamená, že Plíšková vypadne v příštím vydání žebříčku WTA z elitní desítky.

Zápas přitom rozehrála rodačka z Loun parádně, když bleskově získala poměrem 6:2 první sadu. Ve zbylém průběhu ale začala Plíšková kupit chyby, zatímco Giorgiová se dostávala čím dál více do hry. Výsledkem byly už jen čtyři uhrané gemy a prohra 6:2, 2:6 a 2:6.

Macháč v kvalifikaci udolal Robreda
Tomáš Macháč (143.) vydřel v prvním kole wimbledonské kvalifikace po dvou a půl hodině triumf 7:5, 4:6 a 10:8 nad španělským veteránem Tommym Robredem (290.) a slaví své premiérové kariérní vítězství na trávě.

V dramatické koncovce rozhodující sady to přitom s dvacetiletým Čechem nevypadalo dobře, o devatenáct let starší Robredo šel za stavu 7:6 servírovat na vítězství. Berounský rodák se ale stačil ještě zmátořit a nakonec urval postup pro sebe. Po skalpu bývalé světové pětky vyzve Macháč v dalším kole Kanaďana Braydena Schnura, 232. tenistu žebříčku ATP.

Rosol ve wimbledonské kvalifikaci dohrál
Lukáš Rosol (205.) končí v prvním kole wimbledonské kvalifikace. Zkušený tenista nestačil na Poláka Kacpera Žuka (170.), jemuž podlehl za hodinu a třináct minut po setech 3:6 a 3:6.

Rosol měl navrch hlavně ve druhé sadě, kdy svému soupeři hned dvakrát vzal servis. Jenže v obou případech ho hned v následném gemu ztratil. Celkově Čech v utkání nepodával příliš dobře, svému oponentovi nabídl hned dvacet brejkbolů. Ten jich využil pět, což na relativně pohodlné vítězství stačilo.

Kolář zvládl první kolo kvalifikace
Zdeněk Kolář (221.) si poradil v prvním kole wimbledonské kvalifikace se Slovákem Martinem Kližanem (203.), kterého porazil za sedmapadesát minut po setech 6:1 a 6:2.

Český tenista se dnes mohl opřít o skvělé podání, za celý zápas ztratil na servisu jen osm fiftýnů a nepřipustil žádné drama. Naopak slovenský hráč musel o svá podání bojovat, až na jednu výjimku vždy čelil brejkbolům a hned čtyřikrát o něj přišel.

V další kvalifikační fázi na Koláře čeká Srb Nikola Milojevič (146.).

Veselý s Jebavým nevyužili mečbol a na Mallorce končí
Roman Jebavý a Jiří Veselý končí na travnatém turnaji kategorie ATP 250, jenž hostí španělská Mallorca, už v osmifinále. Češi nestačili na španělsko-argentinskou dvojici Granollers, Zeballos, které podlehli za hodinu a deset minut po setech 2:6, 6:3 a 10:12. Jebavý s Veselým mohli ukončit zápas za stavu 10:9 v supertiebreaku, jenže mečbol nevyužili.

Lehečka v Miláně postupuje
Jiří Lehečka (266.) postoupil na antukovém challengeru v italském Miláně do osmifinále. Devatenáctiletý hráč porazil domácího Lucu Vanniho (425.), a to za hodinu a jednapadesát minut po setech 6:3 a 7:6(5).

Český tenista sice jako první v duelu přišel o své podání, přesto dokázal první sadu zvrátit ve svůj prospěch a vyhrát 6:3. Do druhého setu lépe vstoupil Luca Vanni, který se dostal do vedení 2:0. Talentovaný Jiří Lehečka ovšem zabojoval, nakonec vývoj druhého setu zvrátil na konečných 5:4 a mohl utkání dopodávat.

To se mu nepovedlo, druhou sadu tak musel rozlousknout až tiebreak. V něm větší nervy nakonec prokázal právě Jiří Lehečka, který se tak může radovat z postupu.

Forejtek na Lehečku nenavázal
Jonáš Forejtek (315.) na challengeru v italském Miláně neprošel prvním kolem. Cestu mu zatarasil Portugalec Gastao Elias (245.), jenž duel ovládl po setech 6:4 a 6:2.

Přitom český tenista do zápasu nevstoupil špatně, dokonce si v první sadě utvořil náskok 4:1. Bohužel se na víc nezmohl a po hodině a dvanácti minutách odešel z antukového kurtu jako poražený.

Kopřiva nestačil na Bašiče
Vít Kopřiva (262.) prohrál v prvním kole antukového challengeru v Miláně s Bosňanem Mirzou Bašičem (275.) za hodinu a 31 minut 3:6 a 5:7. Český tenista měl v utkání tři brejkboly, ani jeden ale nevyužil. Sám přišel o podání dvakrát.