Denní menu 16.6.2021: Bouzková postoupila v Birminghamu do čtvrtfinále

Marie Bouzková zvládla svůj osmifinálový zápas v anglickém Birminghamu, když Francouzce Garciaové dokonce nadělila kanára. Kromě toho pokračovaly turnaje v Prostějově a ve Starých Splavech.

Bouzková nadělila soupeřce kanára a postupuje
Marie Bouzková (50.) si na travnatém turnaji WTA 250 v anglickém Birminghamu zahraje čtvrtfinále. V osmifinále povolila Carolině Garcíaové (74.) jen tři gemy, přičemž ji z kurtu vyprovodila za hodinu a dvanáct minut výsledkem 6:3 a 6:0.

Začátek zápasu přitom vyšel lépe francouzské tenistce, která jako první prolomila soupeřce servis a vedla 3:1. Jenže pak se hra Garcíaové sesypala a na kurtu začala řádit Marie Bouzková. Dvaadvacetiletá rodačka z Prahy posléze nepovolila soupeřce do konce zápasu zisk jediné hry, ve druhém dějství dokonce uštědřila mírné favoritce utkání kanára.

Vrbenský na favorita nestačil
Michael Vrbenský (287.) končí na prostějovském challengeru v osmifinále. V roli outsidera podlehl Hugu Dellienovi (129.) z Bolívie, a to za hodinu a dvaadvacet minut výsledkem 1:6 a 2:6

Kolář ovládl české derby
Zdeněk Kolář (261.) porazil svého krajana Víta Kopřivu (236.) po setech 6:3 a 7:6 a postoupil do čtvrtfinále challengeru v Prostějově. V prvním setu se Kolář rychle dostal k brejku a sadu už dopodával. V tom druhém také několikrát vedl, ale Kopřiva si pokaždé vzal podání zpět. O osudu druhé sady tak musela rozhodnout zkrácená hra, kterou na svou stranu strhl Kolář.

Vondroušová si zahraje deblové semifinále
Markéta Vondroušová si společně Veronikou Kuděrmetovovou zahrají na travném berlínském turnaji kategorie WTA 500 semifinále čtyřhry. Ve čtvrtfinále česko-ruská dvojice porazila chilsko-americký pár Guarachiová, Krawczyková, a to za hodinu a třiadvacet minut a výsledku 7:6(4), 7:5.

Svrčina v roli mírného favorita uspěl
Dalibor Svrčina (588.) postoupil na antukovém challengeru v Prostějově do čtvrtfinále, když dnes za hodinu a pětadvacet minut porazil Rakušana Alexandera Erlera (354.) po setech 6:1 a 7:5.

První sada přinesla poměrně dost brejkbolů českého hráče, ten se až postupem času dostal k jejich úspěšnému využívání. Přesto Dalibor Svrčina ovládl první set poměrem 6:1.

Ve druhém setu jako první zaznamenal brejk Alexander Erler, který ovšem vzápětí přišel o své podání. Přesto mohl Rakušan druhou sadu dopodávat, avšak v desáté hře neunesl tíhu okamžiku a na brejkbol reagoval dvojchybou. Dalibor Svrčina toho dokázal využít a druhý set otočil z 4:5 na 7:5.

Veselý překvapivě končí
Po nasazené jedničce Pablu Andujarovi, který vypadl už v prvním kole, končí v Prostějově i turnajová dvojka Jiří Veselý (73.). V osmifinále byl nad síly českého tenisty Němec Tobias Kamke, jemuž podlehl ve dvou setech 3:6, 4:6.

Kamkemu se povedl vstup do prvního setu, v němž se ujal vedení 2:0 a úspěšně doservíroval. I ve druhé sadě se rychle propracoval k brejku, a byť Veselý dokázal v šesté hře získat ztracené podání zpět, v deváté hře si znovu prohrál podání a tentokrát recept na soupeře, i přes brejkbol v desátém gemu, nenašel.

Bett1open, Berlín (ženy, GER, 565 530 USD, tráva)
Guarachiová (CHL), Krawczyková (USA) [3] – Kuděrmetovová (RUS), VONDROUŠOVÁ 6:7(4), 5:7
Melicharová (USA), Schuursová (NED) [1] – Katová (JPN), VORÁČOVÁ 6:1, 6:3

Viking Classic Birmingham (ženy, GBR, 235 238 USD, tráva)
Caroline Garciaová (FRA, 74.) – MARIE BOUZKOVÁ (50.) [8] 3:6, 0:6

Moneta Czech Open, Prostějov (muži, CZE, 66 640 eur, antuka)
VÍT KOPŘIVA (261.) – ZDENĚK KOLÁŘ (236.) 3:6, 6:7(3)
MICHAEL VRBENSKÝ – Hugo Dellien (BOL, 129.) [5] 1:6, 2:6
DALIBOR SVRČINA (588.) [WC] – Alexander Erler (AUT, 354.) [Q] 6:1, 7:5
Tobias Kamke (GER, 240.) – JIŘÍ VESELÝ (73.) [2] 6:3, 6:4

VÍT KOPŘIVA, JIŘÍ LEHEČKA – ROMAN JEBAVÝ, ZDENĚK KOLÁŘ [3] 4:6, 6:3, 13:15

Turnaji se více věnujeme v samostatném článku

Macha Lake Open by Crystalex, Staré Splavy (ženy, CZE, 60 000 USD, antuka)
DOMINIKA ŠALKOVÁ (-) [Q] – Irene Escorihuelaová Burillová (ESP, 239.) [Q] 4:6, 7:6(4), 3:6
TEREZA SMITKOVÁ (498.) [Q] – JOHANA MARKOVÁ (401.) [Q] 6:3, 6:4
Anna Bondárová (HUN, 236.) – MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (326.) [Q] 6:4, 6:4
Whitney Osuigweová (USA, 228.) – SÁRA BEJLEK (-) [WC] 6:2, 6:7(3), 4:6
Rebecca Šramková (SVK, 224) [5] – NIKOLA BARTŮŇKOVÁ (1019.) [WC] 6:1, 3:6, 4:6

Osmifinále čtyřhry
Grammatikopoulouová (GRE), Hogenkampová (NED) – KOLODZIEJOVÁ, MARKOVÁ 6:4, 6:4
Prisacariuová (ROU), Nika Radišičová (SLO) – HAVLÍČKOVÁ, NOSKOVÁ [WC] 5:7, 6:3, 8:10

Swedish ladies, Jönköping (ženy, SWE, 25 000 USD, antuka)
LINDA FRUHVIRTOVÁ (355.) – Lucia Bronzetti (ITA, 277.) [3] 2:6, 2:6

Antalya Series (muži, TUR, 15 000 USD, antuka)
MARTIN KRUMICH (975.) – Marsel Ilhan (TUR, 634.) [Q] 4:6, 3:6
Eric Vanšelboim (UKR, 517.)  – TADEÁŠ PAROULEK (906.) [Q] 6:2, 6:2
Olexij Kolisnyk (UKR, -) [Q] – ADAM PAVLÁSEK (527.) [6] 6:4, 6:3