Denní menu, 8.6.2021: Krejčíková a Siniaková v Paříži zvládly derby. Martincová v Nottinghamu zvítězila

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou porazily v deblovém čtvrtfinále na Roland Garros Karolínu a Kristýnu Plíškovy dvakrát 6:4. Juniorky Linda Nosková a Darja Viďmanová postoupily do osmifinále, naopak Barbora Palicová neuspěla. Tereza Martincová suverénně vstoupila do travnatého turnaje WTA v Nottinghamu. Lukáš Rosol zvládl úvodní kolo na travnatém challengeru v Nottinghamu. Jiří Lehečka postoupil na antukovém challengeru v Bratislavě do osmifinále, totéž se bohužel nepovedlo Vítu Kopřivovi.

Martincová zvládla přechod na travnatý povrch
Tereza Martincová (94.) uspěla ve svém prvním letošním utkání na trávě, když na akci WTA v Nottinghamu porazila Američanku Caroline Dolehideovou (164.) za pouhých 63 minut 6:2 a 6:3. Česká tenistka, která si na Roland Garros zahrála druhé kolo, své soupeřce nenabídla ani jeden brejkbol, a postoupila tak do osmifinále.

Rosol zahájil travnatou sezónu výhrou
Lukáš Rosol (186.) přehrál v úvodním kole velkého travnatého challengeru v Nottinghamu Američana Maxima Cressyho (153.) za dvě hodiny a jednu minutu 6:4, 6:7(5) a 6:3. Američan v utkání nasázel hned 23 es, zároveň ale vyrobil 16 dvojchyb (Rosolova bilance činila 2:5). Zkušený český tenista rozhodl o své výhře brejkem ve druhé hře závěrečného dějství.

Lehečka v Bratislavě navázal na úspěšnou kvalifikaci
Jiří Lehečka (278.) na challengerovém turnaji v Bratislavě vyhrál třetí zápas v řadě. Po úspěšné dvoukolové kvalifikaci si v hlavní soutěži poradil s domácí divokou kartou Lukášem Kleinem (256.) 4:6, 6:3, 7:6(4).

Lehečka hned na úvod utkání neudržel podání, v závěru setu nezužitkoval čtyři brejkboly, tři přitom byly v řadě. Do druhé sady znovu vstoupil ztrátou servisu, při následujících dvou gemech na returnu však uspěl. Český mladík v závěrečné sadě měl dvakrát výhodu brejku, za stavu 6:5 zápas nedopodával. V tiebreaku sice za stavu 4:1 přišel o oba minibrejky, závěr utkání ale patřil právě úspěšnému kvalifikantovi. Lehečku v osmifinále čeká druhý nasazený a přemožitel Zdeňka Koláře Federico Coria (94.).

Kopřiva v Bratislavě prohrál s Kovalíkem
Kvalifikant Vít Kopřiva (261.) podlehl v prvním kole antukového challengeru v Bratislavě domácímu tenistovi Jozefovi Kovalíkovi (127.) 4:6 a 2:6. Slovenský favorit, jenž je na turnaji nasazen jako číslo 4, potřeboval na výhru hodinu a 27 minut.

Grandslam

Roland Garros (FRA, 34 367 216 EUR, antuka)

1. kolo čtyřhry juniorek
Brantmeierová, Kalievová (obě USA) – L. FRUHVIRTOVÁ, Kuděrmetovová (RUS) 6:7(9), 4:6
Rivkinová (GER), Vandewinkelová (BEL) – Jimenezová Kasintsevová (AND), NOSKOVÁ 6:3, 1:6, 9:11
Lopezová (USA), Ngijolová (FRA) – PALICOVÁ, Xuová (CAN) 6:2, 2:6, 8:10