2. 6. 2021
Zpravodajství Zajímavosti Grandslam

Comeback roku? Vyléčila rakovinu, při pařížské rozlučce byla dva míčky od vítězství

Sbohem, sladká Francie. Obdobná myšlenka nejspíš proběhla Carle Suarez Navarrové hlavou po těsné porážce 6:3, 6:7, 4:6 se Sloane Stephensovou v úvodním kole Roland Garros. Prvním utkání Španělky od února 2020. Prvním po vyléčení rakoviny. A posledním na French Open.

Léčbu Hodgkinova lymfomu úspěšně zakončila teprve v dubnu. Necelé dva měsíce po vyléčení se vrátila na kurty k jednomu z posledních zápasů v kariéře. Už to samo o sobě je obrovské vítězství. Vítězství v nejdůležitějším zápase života.

„Trvalo to dlouho, byly to vážně těžké chvíle,“ vzpomínala na léčbu rakoviny Suarezová. „Ale pořád jsem měla v hlavě myšlenky na to, že se chci vrátit. A Roland Garros je jedním z mých nejoblíbenějších turnajů,“ uvedla k tomu, proč si pro návrat vybrala právě paříž.

Chtěla se s oblíbeným grandslamem rozloučit. Už před diagnostikováním rakoviny plánovala rozlučku, kvůli nemoci ji tak "pouze" musela posunout.

„Snažila jsem se připravit nejlépe, jak jsem mohla. Asi bych potřebovala na trénink víc času, ale tento týden jsem se dobře připravovala a moje hra měla dobrou úroveň. Hlavně jsem ráda, že jsem si tu mohla ještě jednou naposledy zahrát,“ podotkla ke svému vystoupení na Roland Garros.

A vskutku. Nescházelo mnoho, aby Stephensovou zdolala. Ve druhém setu byla při vlastním podání za stavu 5:4 dva míčky od vítězství. K mečbolu se ale nedostala, servis ztratila a následně padla i v tiebreaku. A v rozhodující sadě se už do vedení s výhodou brejku neprokousala.

I tak to ale byla povedená pařížská derniéra. Byť za trochu komornější atmosféry. Kvůli covidu mohlo být na tribuně jen pár diváků. I tak si to ale užila. „Ano, užila jsem si to. Ale byla jsem smutná, když museli pak odejít,“ podotkla k situaci, kdy se utkání protáhlo přes 21. hodinu večerní a publikum muselo její kurt opustit.

Po skončení utkání tak nebyl u kurtu nikdo, kdo by odcházející Suarezové Navarrové aplaudoval při posledním rozloučení s Roland Garros. Turnajem, kde v letech 2008 a 2014 došla do čtvrtfinále dvouhry a v roce 2014 vybojovala také semifinále čtyřhry.

„Z porážky jsem pochopitelně smutná, vždy chci na kurtu bojovat o výhru. Ale jsem na sebe pyšná za všechno, co jsem dokázala,“ uzavřela Suarezová Navarrová. Bojovnice, kterou nezlomila ani rakovina.

Carla Suárezová-Navarrová

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Challenger v Prostějově: Svrčina zvládl první kolo, Kolář naopak končí

Jubilejní třicátý ročník prostějovského challengeru UniCredit Czech Open pokračoval druhým hracím dnem. Na Hané byla nejprve dohrána kvalifikace. Tou prošel na této úrovni poprvé…

Suárezová Navarrová se stala maminkou! S přítelkyní přivítaly na svět dvojčata

Poslední dva roky jsou pro Carlu Suárezovou Navarrovou opravdu turbulentní. Nejdříve zvládla boj s rakovinou a dokázala se vrátit na tenisové kurty, načež dala přednost rodinnému…

Nervozitu nechal v Austrálii! Hrazdil zvládl pařížskou výzvu a má premiérovou výhru

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PAŘÍŽE – Teplota 27 stupňů Celsia nenapovídá, že by v Paříži panovaly náročné podmínky, opak je ale pravdou. Český mladík Jan Hrazdil se však s horkem na…

Další výzva pro Muchovou? Bývalá finalistka a světová jedenáctka, která se bála konce kariéry

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PAŘÍŽE – Anastasija Pavljučenkovová by se dala označit jako tradiční soupeřka českých tenistek. V minulosti svedla spoustu bitev s Petrou Kvitovou i…

Titul po dvou letech? O to je cennější, raduje se Malečková. Disciplíny chce mixovat

Jesika Malečková oslavila po téměř dvou letech zisk turnajového titulu ve dvouhře. Na pětadvacetitisícovém podniku v rakouském Annenheimu si o víkendu dokráčela pro celkově…

RG: Muchová je poprvé ve čtvrtfinále! Ukončila pouť šťastné poražené. Bouzkové pomohla k postupu diskvalifikace

Karolína Muchová dokázala během nedělního programu Roland Garros vybojovat svůj premiérový postup do čtvrtfinále pařížského grandslamu, když ve dvou setech porazila šťastnou…

Další články