Denní menu, 1.6.2021: Na Roland Garros uspěly tři Češky

Třetí hrací den na Roland Garros nabídl závěrečné zápasy prvního kola dvouhry mužů a žen. Barbora Krejčíková v třísetovém derby přehrála Kristýnu Plíškovou, když dohnala manko o set a brejk. Karolína Plíšková porazila ve dvou setech Chorvatku Donnu Vekičovou. Karolína Muchová otočila průběh bitvy s Němkou Andreou Petkovicovou. Zdeněk Kolář neuspěl ve čtyřhře na challengeru v Bielle. Další čeští zástupci hráli na akcích ITF.

Muchová vydřela výhru nad Petkovicovou
Karolína Muchová (19.) si v prvním kole Roland Garros poradila po setech 1:6, 6:3 a 6:4 se zkušenou německou tenistkou Andreou Petkovicovou (112.). Čtyřiadvacetiletá Češka si tak při své třetí účasti v hlavní soutěži pařížského grandslamu zahraje podruhé ve druhém kole. O vylepšení svého turnajového maxima vyzve v dalším utkání americkou kvalifikantku Varvaru Lepchenkovou (171.).

Ka. Plíšková si poradila s Vekičovou
Karolína Plíšková (10.) vstoupila do letošního Roland Garros vítězstvím 7:5 a 6:4 nad Chorvatkou Donnou Vekičovou (36.). Česká favoritka potřebovala na výhru hodinu a 36 minut, k postupu do druhého kola si pomohla 26 vítěznými údery. Plíšková přišla v utkání pouze jednou o servis, a sice za stavu 1:0 v úvodní sadě.

Krejčíková otočila derby s Kr. Plíškovou
Pořádně těžkou šichtu měla na úvod Roland Garros loňská osmifinalistka Barbora Krejčíková (33.). Pětadvacetiletá Češka porazila v prvním kole pařížského grandslamu krajanku Kristýnu Plíškovou (89.) po dvou hodinách a devíti minutách 5:7, 6:4 a 6:2.

Plíšková měla utkání skvěle rozehráno – vedla 7:5 a 3:1. Krejčíková ale manko brejku smazala, v sedmé hře odvrátila dva brejkboly a posléze v dlouhé desáté hře na returnu srovnala na 1:1 na sety, když proměnila až pátý setbol. V rozhodující sadě si zajistila triumf díky brejkům ze čtvrté a závěrečné osmé hry.

Krejčíková, jež minulý týden ovládla turnaj WTA ve Štrasburku, tak slaví už šestou výhru v řadě.

Grandslam

Roland Garros (FRA, 34 367 216 EUR, antuka)
1. kolo ženské dvouhry
BARBORA KREJČÍKOVÁ (33.) – KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (89.) 5:7, 6:4, 6:2
Andrea Petkovicová (GER, 112.) – KAROLÍNA MUCHOVÁ (19.) [18] 6:1, 3:6, 4:6
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (10.) [9] – Donna Vekičová (CRO, 36.) 7:5, 6:4

Turnaji se více věnujeme v samostatném článku.

Challenger

Biella 7 (muži, ITA, 44 820 EUR, antuka)
Cerretani (USA), KOLÁŘ [4] – Etcheverry, Olivo (oba ARG) 3:6, 5:7

ITF Grado (ženy, ITA, 25 000 USD, antuka)
Ljudmila Samsonovová (RUS, 106.) [1] – BARBORA MIKLOVÁ (626.) [WC] 6:0, 6:2

Petrol Open Otočec 2021 (ženy, SLO, 25 000 USD, antuka)
Adrienn Nagyová (HUN, 805.) – MONIKA KILNAROVÁ (457.) 5:7, 7:5, 9:11

W15 Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
Doga Turkmenová (TUR, 1384.) – SÁRA BEJLEK (-) 4:6, 1:6

Juhászová, Ondrejčeková (obě SVK) – BEJLEK, Turkmenová (TUR) 4:6, 0:6

W15 Heraklion (ženy, GRE, 15 000 USD, antuka)
IVANA ŠEBESTOVÁ (1241, -) – Evita Ramirezová (FRA, 997.) 6:1, 6:1

MICHAELA BAYERLOVÁ (653.) [6] – Eline Audenaertová (BEL, 1164.) [WC] 6:1, 6:0

Ogescuová (ROU), Schmidtová (GER) – Cadarová (ROU), ŠEBESTOVÁ 6:7(4), 6:3, 10:5
DETUC, Stevensová (NED) [1] – Matoulaová, Pavlouová (obě GRE) 6:3, 6:1
BAYERLOVÁ, Smithová (AUS) – Astachovová (RUS), Stamatovová (BUL) [3] 6:7(5), 6:4, 10:5

Magic Tours, Monastir (ženy, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
LAETITIA PULCHARTOVÁ (876.) – Yassamine Boudjadiová (ALG, -) 6:0, 6:1

Imanišiová, Ogataová (obě JPN) [1] – PULCHARTOVÁ, Simoneová (ITA) 3:6, 6:4, 10:7

M15 Heraklion (muži, GRE, 15 000 USD, tvrdý povrch)
HÁJEK, Little (GBR) [WC] – Patael, Simon (oba ISR) 4:6, 3:6

Skopje Open 2021 (muži, MKD, 15 000 USD, antuka)
PETR MICHNEV (842.) – Boris Butulija (SRB, 1380.) 6:3, 6:2

ROBIN STANĚK (658.) – Alexis Gautier (FRA, 548.) [6] 4:6, 6:7(6)
Jean Thirouin (FRA, 650.) – DALIBOR SVRČINA (746.) 3:6, 6:7(4)

Damm (USA), STANĚK [1] – Butulija (SRB), Danilov (RUS) 6:7(0), 6:4, 10:5