Most Open 2021: Svrčina, Rikl a Bolardt postoupili do singlového čtvrtfinále

Na antukovém turnaji ITF v Mostě, dotovaném 25 tisíci dolary, se ve čtvrtek hrají osmifinále dvouhry a čtvrtfinále čtyřhry. Prvním českým čtvrtfinalistou v singlu se stal Dalibor Svrčina, který v derby hladce přehrál Pavla Nejedlého. Mezi nejlepší osmičku se probojovali i kvalifikant Antonín Bolardt (na snímku) a Patrik Rikl. Blízko vítězství byl také Andrew Paulson, jenž ale nedopodával souboj s Nizozemcem Brouwerem. Úspěch českých barev doplnil ještě odpoledne domácí pár Krumich, Vrbenský, který prošel do semifinále.

Rikl si poradil s kvalifikantem Bouquetem
Patrik Rikl (658.) pokračuje v kvalitních výkonech na turnajích ITF na českém území. Čtvrtfinalista z Jablonce nad Nisou přehrál v osmifinále podniku Most Open francouzského kvalifikanta Lucase Bouqueta (1680.) za hodinu a 20 minut dvakrát 6:4. Rikl si ve čtvrtfinále zahraje s krajanem Daliborem Svrčinou.

Bolardt vybojoval už pátou výhru na turnaji!
Kvalifikant Antonín Bolardt (-) se na podniku v Mostě postaral o další překvapení, když v osmifinále porazil nasazenou čtyřku Markuse Erikssona (371.) za dvě a půl hodiny boje dvakrát 6:4. Bolardt se ve druhém setu za stavu 4:3 a 40:40 při vlastním podání nechal po pádu ošetřit. Švédský favorit posléze sice vyrovnal na 4:4, poslední dva gemy ale ukořistil český tenista.

Paulson nedoservíroval duel proti Brouwerovi
Andrew Paulson (701.) servíroval v rozhodujícím setu osmifinále Most Open proti Nizozemcovi Gijsovi Brouwerovi (439.) dvakrát na vítězství, nakonec ale vyrovnané utkání prohrál po dvou hodinách a 15 minutách 2:6, 6:2 a 6:7(4). Nizozemský tenista se ve čtvrtfinále střetne s Italem Francem Agamenonem (483.).

Svrčina v derby hladce porazil Nejedlého
Držitel divoké karty Dalibor Svrčina (744.) porazil v osmifinále turnaje ITF v Mostě zkušeného krajana Pavla Nejedlého (510.) za pouhých 78 minut 6:2 a 6:1. Osmnáctiletý Svrčina v utkání odvrátil všech sedm brejkbolů, sám využil hned pět příležitostí na returnu.

PAVEL NEJEDLÝ (510.) – DALIBOR SVRČINA (744.) [WC] 2:6, 1:6
Gijs Brouwer (NED, 439.) – ANDREW PAULSON (701.) 6:2, 2:6, 7:6(4)
ANTONÍN BOLARDT (-) [Q] – Markus Eriksson (SWE, 371.) [4] 6:4, 6:4
Alexander Erler (AUT, 357.) [5] – Franco Agamenone (ITA, 483.) 4:6, 0:6
Alexander Rybakov (USA, 431.) – Filip Peliwo (CAN, 452.) [8] 6:1, 6:2
Lucas Bouquet (FRA, 1680.) [Q] – PATRIK RIKL (658.) 4:6, 4:6
Antoine Escoffier (FRA, 386.) [7] – Facundo Diaz Acosta (ARG, 389.) 7:5, 3:6, 3:6
Ergi Kirkin (TUR, 403.) – Daniel Michalski (POL, 420.) 4:6, 0:6

Damm, Rybakov (oba USA) [4] – Lemstra (GER), Thirouin (FRA) 6:4, 6:3
PECÁK, ŠÁTRAL – Brouwer, Hermans (oba NED) [2] 3:6, 6:0, 8:10
KRUMICH, VRBENSKÝ – Eriksson, Lindell (oba SWE) [3] 6:2, 6:2
Agamenone (ITA), Matuszewski (POL) [1] – NEJEDLÝ, ŠPRLÁK PUK 6:2, 6:7(5), 10:5