Denní menu, 26.5.2021: Krejčíková vybojovala účast ve čtvrtfinále. Veselý neudržel vedení

Jiří Veselý vyzval po včerejší výhře nad Stevem Johnsonem dalšího amerického protivníka, v osmifinále turnaje ATP v Parmě však podlehl Tommymu Paulovi ve třech setech. Nejlepší český tenista v duelu neudržel vedení o set a brejk. Barbora Krejčíková přehrála ve francouzském Štrasburku domácí tenistku Caroline Garciaovou a postoupila do čtvrtfinále, kde ji čeká Ruska Jekatěrina Alexandrovová.

Veselý nevyužil výrazné vedení proti Paulovi
Jiří Veselý (71.) skončil na antukovém turnaji ATP v Parmě v osmifinále, když prohrál s Američanem Tommym Paulem (55.) po dvou hodinách a 46 minutách 7:6(3), 6:7(5) a 3:6. Český tenista přitom vedl už 3:0 ve druhém setu, k tomu měl tři brejkboly na 4:0. Američan ale kritickou chvíli zvládl a v následné páté hře smazal i ztrátu brejku. V klíčovém tiebreaku zahrál Veselý za stavu 5:6 dvojchybu. Paul ve třetím dějství uspěl na returnu ve čtvrtém gemu, následně sám odvrátil dva brejkboly českého hráče a poté už bez dalších potíží dovedl duel do vítězného konce.

Krejčíková otočila souboj s Garciaovou
Barbora Krejčíková (38.) zvládla i své druhé utkání na antukovém podniku ve Štrasburku, když v osmifinále porazila domácí hvězdu Caroline Garciaovou (57.) za hodinu a 49 minut 3:6, 6:2 a 6:1. Češka, jež na turnaji plní roli nasazené pětky, zaznamenala své první vítězství ve druhém vzájemném duelu s bývalou světovou čtyřkou. Její další soupeřkou bude ve čtvrtfinále Ruska Jekatěrina Alexandrovová (33.), jež je na turnaji nasazena jako číslo tři.

Utkání se více věnujeme v samostatném článku.

Jebavý v Parmě postoupil do čtvrtfinále
Dva dny čekal vinou špatného počasí na svůj vstup do podniku ATP 250 v Parmě deblista Roman Jebavý, leč vyplatilo se. Jednatřicetiletý Čech spolu s Kazachem Aleksandrem Nedovjesovem otočili ve středu zápas úvodního kola, v němž porazili na divokou kartu hrající Španěly Marrera a Vegu Hernandeze 6:7(3), 6:2 a 10:6. O semifinále si vítězové zahrají s nejvýše nasazenými Belgičany Gillem a Vliegenem.

Deblistka Voráčová ve Štrasburku dohrála
Renata Voráčová a Japonka Miju Katová prohrály ve čtvrtfinále turnaje WTA ve Štrasburku s německo-americkou dvojicí Vivian Heisenová, Nicole Melicharová 1:6 a 3:6. Češka s Japonkou v závěru ještě utkání prodloužily, když získaly brejk na 3:5. Poslední slovo ale měly Heisenová s Melicharovou, které duel následně ukončily na returnu.

Emilia-Romagna Open, Parma (muži, ITA, 480 000 eur, antuka)
JIŘÍ VESELÝ (71.) – Tommy Paul (USA, 55.) 7:6(3), 6:7(5), 3:6

Marrero, Vega Hernandez (oba ESP) – JEBAVÝ, Nedovjesov (KAZ) 7:6(3), 2:6, 6:10

Internationaux de Strasbourg (ženy, FRA, 235 238 USD, antuka)
BARBORA KREJČÍKOVÁ (38.) – Caroline Garciaová (FRA, 57.) 3:6, 6:2, 6:1

Heisenová (GER), Melicharová (USA) – Katová (JPN), VORÁČOVÁ 6:1, 6:3