Jablonec nad Nisou Open: Paulson zaskočil Forejtka! Postoupili také Krumich a Staněk

Antukový podnik v Jablonci nad Nisou pokračoval dalšími zápasy prvního kola, uskutečnilo se také čtvrtfinále čtyřhry. O velké překvapení se postaral Andrew Paulson, jenž otočil souboj s favorizovaným krajanem Jonášem Forejtkem. Martin Krumich si v prvním kole rychle poradil se Švédem Christianem Lindellem, Robin Staněk udolal Turka Ergiho Kirkina. Naopak končí Michael Vrbenský, Adam Pavlásek, Daniel Siniakov, Tomáš Papík a Matthew William Donald. Do semifinále čtyřhry postoupili Andrew Paulson s Patrikem Riklem.

Donald na favorizovaného Guinarda nestačil
Držitel divoké karty Matthew William Donald (-) podlehl v prvním kole turnaje ITF v Jablonci nad Nisou francouzskému favoritovi Manuelu Guinardovi (304.) za hodinu a 35 minut 1:6 a 5:7. Pětadvacetiletý Guinard tak potvrdil dobrou formu z minulého týdne, kdy na pražských Spojích získal titul.

Krumich povolil Lindellovi pouze čtyři gemy
Martin Krumich (986.) na jabloneckém turnaji ITF dokonale využil přízeň osudu, když se do hlavní soutěže dostal jako šťastný poražený z finále kvalifikace. Osmnáctiletý Čech v prvním kole porazil Švéda Christiana Lindella (354.) za pouhých 77 minut 6:3, 6:1 a postoupil do osmifinále. Krumich v utkání odvrátil oba brejkboly soupeře, sám využil hned čtyři z pěti šancí na returnu.

Vrbenský končí už v prvním kole
Druhý nasazený Michael Vrbenský (294.) skončil na turnaji ITF v Jablonci už v prvním kole, kde prohrál s Britem Jackem Draperem (321.) za dvě hodiny a 33 minut 6:4, 6:7(0) a 2:6. Český tenista ztratil v závěrečném setu od stavu 2:2 čtyři gemy v řadě. Draper, jenž si minulý týden na pražských Spojích zahrál finále, narazí ve druhém kole na Bělorusa Uladzimira Ignatika (352.).

Staněk úspěšně navázal na kvalifikaci
Kvalifikant Robin Staněk (660.) porazil v prvním kole Jablonec nad Nisou Open Turka Ergiho Kirkina (401.) 6:3, 6:7(3) a 6:4. Bitva se natáhla na dvě hodiny a 43 minut, Staněk v rozhodujícím setu otočil manko 2:4 na gemy. Čtvrtou výhrou na turnaji si tak vysloužil osmifinálový souboj s krajanem Janem Šátralem (384.).

Paulson zaskočil Forejtka
O velké překvapení se hned zkraje středečního programu postaral Andrew Paulson (700.). Devatenáctiletý Čech otočil zápas s favorizovanou turnajovou sedmičkou Jonášem Forejtkem (319.). O rok staršího krajana porazil Paulson 2:6, 6:3 a 6:1 a zahraje si na okruhu ITF páté letošní osmifinále.

Siniakov potrápil favorita
Osmnáctiletý Daniel Siniakov (1621.) nestačil v utkání úvodního kola na nasazenou osmičku Vitalije Sačka (320.), favorita ale pořádně potrápil. Siniakov, jenž letos v hlavní soutěži na okruhu ITF vyhrál jediné střetnutí, bral proti Ukrajinci první set. Sačko poté zápas otočil a po výhře 4:6, 6:3 a 6:4 se z postupu do osmifinále radoval on.

Papík na premiérovou výhru v hlavní soutěži stále čeká
Tomáš Papík (-) prošel jabloneckou kvalifikací bez ztráty setu, premiérové letošní výhry v hlavní soutěži se ale pod Ještědem nedočkal. V duelu úvodního kola nestačil sedmadvacetiletý Čech na silně favorizovaného Viktora Durasovice (359.). Norský daviscupový reprezentant zvítězil po setech dvakrát 6:4.

Pavlásek nevyužil brejkboly a končí
Stejně jako před týdnem na Spojích dohrál Adam Pavlásek (492.) v Jablonci nad Nisou hned v úvodním kole hlavní soutěže. V tom podlehl někdejší 72. tenista žebříčku ATP za rovnou hodinu a půl Facundovi Díazovi Acostovi (394.) z Argentiny 2:6 a 3:6. Šestadvacetiletý Čech nevyužil v utkání ani jeden z pěti nabídnutých brejkbolů.

JONÁŠ FOREJTEK (319.) – ANDREW PAULSON (700.) 6:2, 3:6, 1:6
Lenny Hampel (AUT, 645.) – Titouan Droguet (FRA, 712.) 6:2, 5:7, 2:6
ADAM PAVLÁSEK (492.) – Facundo Díaz Acosta (ARG, 394.) 2:6, 3:6
Vitalij Sačko (UKR, 320.) – DANIEL SINIAKOV (1621.) 4:6, 6:3, 6:4
Viktor Durasovic (NOR, 359.) – TOMÁŠ PAPÍK (-) 6:4, 6:4
Jack Draper (GBR, 321.) – MICHAEL VRBENSKÝ (294.) 4:6, 7:6(0), 6:2
Ergi Kirkin (TUR, 401.) – ROBIN STANĚK (660.) 3:6, 7:6(3), 4:6
MARTIN KRUMICH (986.) – Christian Lindell (SWE, 354.) 6:3, 6:1